Didžiausios jaunų mamyčių baimės

Pirmojo mažylio gimimo džiaugsmą tėvams neretai aptemdo įvairios dvejonės ir baimės. Jau pats nėštumas kelia daugybę klausimų ir nerimo: būsimosios mamytės organizme vyksta pokyčiai, atsiranda naujų pojūčių ir rūpesčių... Na, o gimus vaikeliui, baimių sąrašas tik ilgėja. Tad ko labiausiai bijo jaunos mamos?

„Aš nesugebėsiu jo užauginti“. Ši baimė ypač būdinga ir aktuali jauniems tėvams, susilaukusiems savo pirmosios atžalos. Jie nori pratęsti savo nerūpestingas dienas, nesiveržia prisiimti atsakomybės. Jie bijo: o kas, jeigu aš nesugebėsiu užauginti vaiko, aprūpinti jo materialiai? Panikuoti neverta – pažvelkite į situaciją racionaliai. Tai padės jums rasti išeitį iš sudėtingos padėties. Greičiausiai jums pagelbės artimieji, draugai, antroji pusė – šie žmonės bus jūsų atrama ir palaikymas. Bet net jeigu ir niekas nepadės – tai nereiškia, kad jūs negalite užauginti vaiko. Yra daugybė pavyzdžių, kaip vieniši tėvai ar mamos sėkmingai išaugina savo atžalas ir pastato jas „ant kojų“. Tai, žinoma, sunku, tačiau visai realu, jei tik yra noro.

„Aš prarasiu nepriklausomybę“. Jauni tėvai ima suvokti, kad visą gyvenimą bus susieti su vaiku, kad jų laisvė, kokią jie iki šiol prisimena, nugrimzdo į praeitį. Ypač bijo jaunos dirbančios moterys. Joms tenka rinktis: darbas arba vaikas. Kiekviena moteris šį sprendimą turi priimti pati. Nereikia bijoti sunkumų – juos galima įveikti. Karjerą ir motinystę kuo puikiausiai suderina ne tokia jau ir maža dalis dailiosios lyties atstovių.

„Aš nebeturėsiu savo asmeninės erdvės“. Kiekvienas suaugęs žmogus jaučia poreikį kartais „pabūti su savimi“, vienas, o vaikas visą laiką reikalauja dėmesio, lipa ant kulnų, sekioja kaip uodegytė. Ir tai normalu. Bet jeigu jūs norite būti visiškai nepriklausomi, vengiate būti su artimu žmogumi, greičiausiai problema visai ne atžaloje – jūs tiesiog bijote artimų santykių. Prieš ryždamiesi tapti tėvais susivokite savyje, išspręskite savo psichologines problemas.

2 psl. »

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai