Dietologės konsultacija. Kaip susibalansuoti mitybą?

Laba diena, aš esu Eglė. Man beveik 19 metų. Mano ūgis yra 170 cm, svoris 69-71 kg. Mano KMI indeksas yra normalus ir aš nejaučiu jokių sveikatos problemų dėl savo svorio. Tačiau norėčiau pradėti sveikiau ir mažiau valgyti.
Aš dažniausiai valgau mamos ruoštą maistą. Daug daržovių iš mamos daržo ir daug vaisių iš sodo. Tačiau ir viso kito aš valgau labai daug (mamos keptų kepsnių, makaronų, ypač mėgstu ryžius). Taip pat visą laiką kol lankiau mokyklą valgiau labai nereguliariai. Kiekvieną rytą suvalgydavau pusryčius ir visą dieną būdavau nevalgius, kol grįžus namo apie 6-7 valandą vakaro be saiko prisivalgydavau. Mokykloje nebuvo tinkamų sąlygų papietauti.
Atėjus vasarai ir pradėjus dirbti, pusryčiai ir pietūs pasidarė reguliarūs, tačiau aš išsiugdžiau prastą įprotį ir pripratinau organizmą prie labai vėlyvos vakarienės, tad dabar valgau ir per pietus, ir vakare, po ganėtinai daug. Žinoma, aš dirbu didelėje parduotuvėje pardavėja, tad tikrai nebūnu be fizinės veiklos.
Tačiau kiekvieną dieną jaučiu, kad toks didelis kiekis vakarinio maisto mano skrandžiui nereikalingas, tačiau valgau iš įpročio ir, žinoma, dėl to, kad skanu. Kol kas viskas buvo gerai, dėl to, kad gyvendama pas mamą iš dalies maitinausi sveikai. Iš močiutės gauname naminės kiaulienos, vištienos, visuomet valgome naminį sviestą, varškę, grietinę ir t.t.
Atėjus rudeniui išvažiuosiu studijuoti į užsienį, nebeliks mamos maisto, nebeliks sveiko naminio maisto, bijau, kad jei tiek daug valgysiu pirktinio maisto, galiausiai nutuksiu. Tad pamaniau, jeigu, kas nors man padėtų susibalansuoti mitybą, patartų, ką ir kiek sveikai valgyti bei kaip atpratinti organizmą nuo besaikio noro valgyti. Tikrai žinau, kad būnu soti, tiesiog akys visko nori. Būčiau labai laiminga, jeigu padėtumėte man susitvarkyti savo mitybą ir taip ne tik nenutukti, bet ir numesti kelis kilogramus, nes mano KMI yra pernelyg arti ribos. Iš karto nuoširdžiai dėkoju.

2 psl. »

Komentarai (2)

Daria 2021-03-24 14:02
Sveiki,kaip numesti svorio? Mano ugis 1,62,svoris 65kg. Man 17. Labai kompleksuoju del savo figuros,visi visada ziuri ir labai nefainiai jauciuosi. Naktik nevalgau,nebent kartais savaitgaliais. I diena kaip kartais valgau,kartais 1 karta kartais ir daugiau.
Daiva 2021-02-20 12:24
Sveiki kaip susitvarkyti sau mityba?mano ugis 1,69,svoris 90 kg.man 43m.as jau nevalgau ,bet edu,niekaip negaliu atsisakyti saldumynu ir vaisiu.pvz.as pavalgau pusrycius ,uz 10 min as jau valgau pelesine desra,dar uz 10 min as jau valgau apelsina,po apelsino saldainiu ,po saldainiu obuolys ir t.t..nesustoju viska kišus.Esu nuolat pavargusi,manau del savo netinkamos mitybos.Ačiū

Dietologės konsultacija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai