Dietologės konsultacija. Ar reikia iškrovos dienų aktyviai sportuojančiai merginai?

Esu sportininkė, sportuoju tris kartus per savaitę, dideliu krūviu, apie 2h nuo 19h (kikboksas). Taip pat šešis rytus per savaitę darau mankštą, kurią susidariau pati (raumenų pratemptimai ir įvairūs pratimai skirtingoms raumenų grupėms). Mankšta padalinta į tris dienas (vieną dieną mankšta nr. 1, kitą - nr. 2, trečią - nr. 3), į du numerius įtraukti svarmenys rankoms (po 6kg). Esu moteriškos, sportiškos  figūros, man 16 m.

Norėjau pasikonsultuoti dėl mitybos. Paskutiniu metu esu pripratus prie ritmo - ryte valgau pakankamai sočiai (tada mokykloje nebevalgau, bet ir neužsimanau, o jei užsimanau, suvalgau vaisių arba šokolado), po to valgau grįžusi apie 16 h, užkandu apie 17 h, važiuoju į sportą ir daugiau nebevalgau, tik po treniruotės daug geriu (sultys, arbata).

Manau, kad kalorijų suvartoju pakankamai, beje, penktadieniais ir kartais savaitgaliais pavalgau ir dažniau, kartais pasilepinu kokiu kebabu ar pica... Bet ar šitoks ritmas nėra žalingas? Ir dar, esu prisiskaičiusi įvairiausių straipsnių, bet noriu paklausti tiesiai - ar sveika kartą į savaitę pasidaryti iškrovos dieną (tik skysčiai ir vaisiai)? Daryčiau tokią dieną, kai nėra mokslų ir treniruočių, kad labai nenusialinčiau. Labai dėkui. Tikiuosi, patarsite.


Atsakymas: sunku tiksliai paskaičiuoti, kiek Jūs suvartojate kalorijų, tiksliai aš Jūsų mitybos įvertinti negaliu. Tačiau taip sportuojančiai ir Jūsų amžiaus merginai aš tikrai nerekomenduoju daryti iškrovos dienų, nes galite pakenkti savo organizmui.

 

Į klausimus atsako dietologė Rūta Petereit
Daugiau dietologės atsakymų rasite: dietologė Rūta Petereit

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

Komentarai

Dietologės konsultacija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai