Draudimų taisyklės

Ar kada bandei suskaičiuoti, kiek kartų per dieną tavo mažylis girdi tuos taip nekenčiamus žodelius „ne“, „negalima“? Žinoma, tu nori, kad tavo paliepimų būtų klausoma tuoj pat, nedelsiant, neatsikalbinėjant. Klusniais mažyliais pasigirti gali ne tokia jau ir didelė dalis tėvelių. Tai, savaime suprantama, jiems labai paranku – užtenka tiesiog įsakyti ką nors padaryti ir būti tikriems, kad įsakymas bus įvykdytas tyliai ir be jokių isterikų. Tik ar tai iš tikrųjų gerai?

Draudimas tėveliams patogus

Deja, tenka pripažinti, kad labai dažnai draudimas tėra būdas išvengti nervų gadinimo, paaiškinimų, pliaukštelėjimų per sėdimąją, kitaip tariant – savo asmeninio komforto užtikrinimas. Juk daug lengviau pasakyti „ne“ arba „negalima“, negu išsamiai paaiškinti, kodėl vienas ar kitas dalykas yra blogas, nepageidaujamas... Tu manai, kad leidusi turėsi jaudintis dėl galimų pasekmių.

Kuo baigiasi nuolatiniai tėvelių draudimai?

Girdėdamas nesibaigiančius įsakymus, vaikas neturi galimybės išmokti savarankiškai priimti sprendimus. Net ir suaugęs jis kiekviename žingsnyje tikėsis tėvų patarimo, tikėdamasis, kad jie pasakys, kaip elgtis ir gyventi toliau. Kitaip tariant, iš tokio suvaržyto mažylio užauga nepasitikintis savimi žmogus, kuris neturės savo nuomonės ir negalės pats nieko nuspręsti.

Žinoma, tai nereiškia, kad reikia leisti absoliučiai viską, ko tik jis užsimano – visur turi būti saikas. Tik kur yra ta plonytė riba, ką daryti, kad nepakenktum savo pačios vaikui?

Mokyk savarankiškumo

Svarbiausia – pasistenk išmokyti vaikutį savarankiškumo, o pirmiausia – savarankiškai priimti sprendimus ir atsakyti už savo poelgių pasekmes. Tai labai svarbu sūnelio arba dukrytės asmenybės raidai. Dėl šios priežasties nėra prasmės drausti visko ir iš karto – daug geriau susėsti ir kartu išsiaiškinti, kokie gali būti padariniai vienu ar kitu konkrečiu atveju. Kai tai padarysite, leisk jam pačiam pasirinkti ir įvertinti galimus rezultatus.

2 psl. »

Komentarai (2)

Dalia 2012-02-21 17:40
Su tom balom - labai geras pavyzdys. Bet, sakyčiau, sąlygiškas. Tai mums atrodo, kad be kai kurių dalykų vaikas gali apsieiti, o vaikui atrodo kitaip. Ir žinok dabar, kad gudrus.
Miglė 2012-02-21 12:14
Čia buv kažkoks labai geras straipsnis apie tai, kam tie draudimai reikalingi, apie jų paskirtį, tikslus. Ech, nerandu

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai