Draugai su privalumais: kas tai?

Jis visada šalia – nuoširdus, geras ir supratingas. Prieš jį nereikia vaidinti gerai nusiteikusios ar apsimetinėti tuo, kuo tu nesi. Jis priima tave tokią, kokia tu esi. Jis – tavo draugas, ištiesiantis pagalbos ranką bet kuriuo metu ir bet kurioje situacijoje. Jis leis atsiremti į savo petį ir nušluostys ašaras, išklausys ir padės rasti išeitį, o jei reiks, tiesiog pralinksmins. Jis tave švelniai apkabins, paglostys ir... suteiks visapusišką pasitenkinimą. Jūs – draugai su privalumais?

Užsienyje tokia draugystė vadinama “Casual relationship” arba “friendship with benefits”. Pas mus ši draugystės forma dažnai painiojama su atsitiktiniu seksu be įsipareigojimų. Tai kas gi toji “draugystė su privalumais”? Romanas be jokių buitinių vargų ar laikina dviejų lygiaverčių partnerių seksualinė sąjunga? Seksas be įsipareigojimų ar tiesiog dviejų žmonių pagalba vienas kitam? Ar tokie santykiai aplamai turi perspektyvą?

Draugystė su privalumais, arba kitais žodžiais tariant, naudinga draugystė – tai tiek emocinio, tiek fizinio pobūdžio dviejų žmonių partnerystė, kurios metu nereikalaujama laikytis įprastų įsipareigojimų vienas kito atžvilgiu, kaip būna įprastų romantiškų santykių metu.

Dažnai tokie laisvi santykiai painiojami su atsitiktiniais lytiniais santykiais, tačiau tarp jų yra keletas svarbių skirtumų: draugystė su privalumais gali trukti neribotą laiką, jos metu leidžiama turėti kitų lytinių partnerių, tačiau santykiuose svarbų vaidmenį vaidina emocinis partnerių ryšys. Kitaip tariant, tokių santykių tikslas – gauti seksualinį pasitenkinimą, nesiekiant ilgalaikių santykių ir visapusiškai gerbiant savo partnerį.

2 psl. »

Komentarai (9)

Karolina 2014-01-27 16:40
Aš turiu draugą su privalumais ir jei žmogus, su kuriuo užsiimi šituo reikalu yra tikrai tavo draugas, tikrai nėra daug šansų, kad kažkas išaugs daugiau.
Jis turi savo gyvenimą, aš savo, bet kai bendraujam net ne visada miegam kartu, tik tada kai abu to norim. Niekad nesipykstam, nebūna nuobodu. Tai yra labai smagi, patogi ir be proto įdomi patirtis.
Labai gerai renkantis partnerį rintkis kažką, su kuriuo negalėtų užsimegzti nieko rimto, daug vyresnis, skirtingos pažiūros ir panašiai.
Marta 2012-06-20 22:52
Bet kokie santykiai anksčiau ar vėliau perauga į kažką daugiau, taigi aš netikiu tokiu dalyku
kamilė 2012-06-20 01:07
Man teko tai patirti....ir tai nuostabu :), bet blogiausia tai, kad man tai buvo jau keletą kartų ir baigiasi tuo, kad mane įsimyli....
mile 2012-06-19 22:03
sio metu mano toks gyvenimo etapas, pergyvenu SI reikala, tam parinkau tikrai gerai pazystama zmogu,emociskas rysys supratimas, atvirumas,l;abaoi idomu
nuomone 2012-06-19 17:20
o man tokie santykiai primtini,ir netgi pati tai patyriau!O ipac negali sakyti kad tai neimanoma jeigu nepabandei... tai yra super bendravimas gaila jog mano atveju tai baigesi,jis sutiko mergina o as istekejau!Taciau radusi patikima zmogu sutikciau tai pakartoti netgi budama istekejusi dar tik keleta metu...:)))))
Zoja 2012-06-19 09:19
na, moterys tokią draugystę įsivaizduoti dar gali, o va vyrai - tokių sutikti tikrai neteko.
Vita 2012-06-19 07:33
o aš, tiesą sakant, tokią draugystę sunkiai įsivaizduoju. Vien dėl to, kad ji visada gali peraugti į ką nors daugiau, o to ne visada norisi
kastendaros 2012-06-18 20:19
Bet geriau jau taip, su abipuse pagarba, nei kiekvieną rytą svetimoj lovoj atsikelti
Lidija 2012-06-18 20:18
Niekada nesupratau tokių santykių. Baisu, kai kūniški malonumai pasidaro aukščiau nei draugystė

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai