Frazės, kurių gera močiutė turėtų vengti

Nors sakoma, kad geriausia auklė pasaulyje yra močiutė, tačiau tėvams ne visada patinka, kai kas nors per daug kišasi į tai, kaip jie auklėja, maitina ir rengia savo atžalą. Jei norite išvengti konfliktų, turite žinoti, kokios frazės nepageidaujamos labiausiai.
 
„Kuo jūs jį aprengėt?“
 
Nesvarbu, ar tai – plėšyti džinsai, ar marškinėliai su roko grupės logotipu, ar odinė striukė. Jūs neturėtumėte sau sukti galvos dėl to, kaip aprengtas jūsų anūkas. Savo nepasitenkinimą galima rodyti tik tuo atveju, jeigu vaikas dar visai mažas ar akivaizdžiai jaučiasi šiuose rūbuose nepatogiai.
 
„Kuo jūs jį maitinat?“
 
Kad ir ką valgo jūsų anūkas – tai taip pat neturėtų jūsų jaudinti. Tai – tėvų rūpestis. Jeigu anūkas nesiskundžia, kad tėvai nenuperka valgyti, palikite jo meniu ramybėje, ir nekiškit maisto per prievartą.
 
„Jam reikia griežtos rankos!“
 
Disciplina – gana sudėtingas dalykas. Nebijokite, jei tėvai labai meiliai bendrauja su jūsų anūkais – tai tikrai nereiškia, kad iš jų būtinai išaugs išlepinti ir niekam tikę žmonės. Šiaip ar taip, juos augina jūsų pačių vaikai. Kritikuoti jų neišmanymą ar nekompetenciją – tai tas pats, kas kritikuoti save už tai, kad juos tokius užauginote, ir savo tėvus – už tai, tapote blogais tėvais. O ar tikrai reikia ką nors kaltinti?
 
„Aš taip niekada nepasielgčiau“
 
Nereikia savęs lyginti su anūkais. O ir kam? Jei tėvai leidžia vaikams piešti ant vienos iš kambario sienų, o jūs esate kategoriškai prieš, žiūrėkite į visa tai iš šalies. O gal norite prisidėti? Tegul jūsų anūkai ir toliau lavina savo kūrybinius sugebėjimus.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai