Gimdymas namuose: kokie pavojai tyko?

Šiais laikais vis daugiau moterų apsisprendžia, na, ar bent jau pagalvoja apie gimdymą namuose. Tai visiškai suprantama, juk gimdymas – gana didelis išbandymas, kurį lengviau įveikti pažįstamoje ir jaukioje aplinkoje. Tikėtina, kad pasirinkti nuosavus, o ne gimdymo namus skatina ir daugybė neigiamos informacijos apie gydytojus.

Pasimesti iš tiesų labai lengva. Privačias paslaugas teikiantys gydytojai ir akušeriai nevengia “aštrių” žodelių, skirtų gimdymo namams ir kaip įmanydami stengiasi įtikinti gimdymo namuose privalumais. Esą gimdymo įstaigose daktarų požiūris atsainus, gimdyve niekas nepasirūpins, o ir vaikučiui kur kas geriau gimti savuose namuose.

Gimdyti namuose, žinoma, galima, juk tai buvo praktikuojama ištisus amžius ir žmonija tikrai neišnyko. Tik nereikėtų pamiršti, kad namuose sukurti visiško sterilumo praktiškai neįmanoma, todėl, savaime suprantama, padidėja infekcijų tikimybė. Juk po gimdymo moters lytiniai organai yra tarsi didelė žaizda, su idealia terpe bakterijų dauginimuisi. Tačiau tai – ne didžiausias pavojus. Kur kas baisiau, jei gimdymo metu prasidės komplikacijos, o reikiamos medicininės įrangos, kurią galima rasti bet kuriuose gimdymo namuose – paprasčiausiai nebus.

Tiesa, reikia pripažinti, kad gimdymas namuose praktikuojamas vis dažniau, tačiau toli gražu ne visose valstybėse. Pavyzdžiui Švedijoje beveik 83 procentai moterų gimdo namuose. Tačiau šioje šalyje veikia kiek kitokia medicinos paslaugų teikimo sistema: gimdymus namuose priima valstybinių ligoninių personalas, o ne privačių įstaigų darbuotojai. Tačiau norint gimdyti namuose, būtinos tam tikros sąlygos. Visų pirma, į gimdyvės namus atvyksta visa komanda – gydytojas akušeris, padėjėjas ir neonatologas, taigi Švedijos moterys bent jau gali būti užtikrintos, kad šiuo svarbiu metu joms padės sertifikuoti ir savo darbą išmanantys specialistai, kurie, reikalui esant, suteiks pirmąją pagalbą. Kol vyksta gimdymas, prie namų laukia greitosios pagalbos automobilis, kuris, nutikus nelaimei, per 5 minutes nugabentų gimdyvę į ligoninę. Pripažinkime: Lietuvoje toks variantas vargu ar įmanomas.

2 psl. »

Komentarai

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai