Intymios higienos patarimai mergaitėms

Paradoksalu, tačiau apie tai, kaip prižiūrėti savo odą ar plaukus, mergaitės žino kur kas geriau, nei apie intymią higieną. Prie teisingų higienos įpročių reikia pratinti jau nuo mažens, tačiau toli gražu ne visos mamos su dukromis pasikalba šia subtilia tema. Taigi šį kartą norime pakalbėti apie tai, ką turi žinoti bet kurio amžiaus moteris.

Svarbiausias dalykas, kurį turi žinoti kiekviena mergaitė – tai, kad lytinių organų švara reikia rūpintis kiekvieną dieną. Apsiprausti reikia mažiausiai du kartus per dieną, o naudoti geriau ne muilą, kuris pakeičia rūgščių ir šarmų balansą, o specialias priemones intymiai higienai. Praustis reikia tik švariomis rankomis, nesinaudojant jokiomis kempinėlėmis, mat ant jų susikaupia įvairios bakterijos. Vandens srovė turi būti nukreipta nuo priekinės kūno dalies, link nugaros: tai padeda išvengti infekcijų.  Po prausimosi lytinių organų nusausinimui turi būti naudojamas atskiras švarus rankšluostis, kuriuo nevalomos kitos kūno dalys.

Ypatingą dėmesį intymiai higienai reikėtų skirti menstruacijų metu, mat šiuo periodu lytiniai organai labiausiai pažeidžiami infekcijų. Higieniniai įklotai turi būti keičiami 4-5 kartus per dieną. Tamponus galima naudoti tik pirmosiomis ciklo dienomis, kuomet kraujavimas būna gausiausias. Vėliau, kraujavimui sumažėjus, tamponas sugers ir natūralius makšties skysčius, taip atverdamas kelią patogeninių bakterijų plitimui. Tamponų taip pat nerekomenduojama naudoti ir nakties metu, nes jie turėtų būti keičiami dažniau, nei įklotai – kas 2-3 valandas.

Menstruacijų metu nepatartina maudytis vonioje bei rekomenduojama susilaikyti nuo maudynių vandens telkiniuose bei baseinuose, nes tai padidina lytinių organų uždegimo riziką.

2 psl. »

Komentarai (10)

Viltenė 2020-06-03 09:51
Sveiki, man tik prasidėjo menstruacijos ir daug kur rašoma kad patariama naudoti tamponus pirmosiomis dienomis. Nuskambės juokingai, bet ar galima juos naudoti nepraradus nekaltybės. Taip pat skaičiau kad nepatariama maudytis vonioje, bet juk norisi apsiprausti bent kiek, tai kaip išspresti šią problemą?
Atsakymas Irmai 2019-08-26 11:56
Labas, Irma! Aš nesu labai daug susijusi su šiomis temomis, bet iš patirties patarsiu. Manau, kad tau nevertėtų to daryti. Ypač nepasitarus su mama. Taip pat reikia mokėti jį taisyklingai įdėti. Mano nuomone, geriau rinkis higieninius paketus!
Irma 2019-07-18 21:59
Ar galima 12 metu mergatems naudoti tamponus
Anonimiška 2019-06-08 11:06
Tamponas padės jei nori važiuoti maudytis prie ezero menstruaciju metu? Nepakenks?
Sigita 2019-01-04 14:38
Ar dvylikos metu galima pradeti naudoti tamponus ir ar galima ji naudoti einant i vichy parką
Skubiai 2016-03-08 19:59
Aš už 4 dienų važiuoju į baseiną už kurį jau sumokėta ir bijau,kad gali prasidėti menesinės.Tai ar galiu naudoti tamponus jei tai bus kokia 3 diena kaip sergu,o sergu 4/5 dienas?Na žimoma ir tada jei tai bus 1ar 2 diena?Dėkui už atsakyma :)
as 2013-10-05 22:23
pamenu iklotu kankyne. labai gerai ,kad turejau vyresne seseri , anksti suzinojau apie tamponus.Tikrai savo dukrai papasakosiu apie juos. Kiekvienos moters pasirinkimas.
nesvarbu 2013-01-30 19:11
nemanau kad mergaitei galima naudoti tamponus nuo pat pirmuju menesiniu!!!
Coliukė 2012-06-08 13:34
na, kad įklotus reikia dažnai keist, žino tikrai ne visos
Gintarė 2012-06-05 09:21
viskas kaip ir žinoma. Manau, kiekviena mama pasidalina savo pačios patirtimi su dukra

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai