Įpročiai, kuriuos būtina įskiepyti vaikams

Visi tėveliai nori, kad vaikai būtų geri ir sveiki, kad turėtų viską, kas geriausia, ir mokėtų tai, ko prireiks gyvenime. Deja, kartais būna labai sunku tinkamai susidėlioti prioritetus ir išskirti tai, kas iš tikrųjų svarbu. Išpuolus laisvai minutėlei bandoma įskiepyti sveikos mitybos arba higienos įpročius, tačiau kai tai daroma tik kartais – rezultatai nebūna labai geri.
 
Kad vaikai išgirstų ir įsisavintų informaciją, tam reikia skirti laiko. Išskirstykite viską į kelis etapus, neapkraukite mažylių informacija – viską reikia daryti atsižvelgiant į atžalos amžių ir galimybes, konkretų gyvenimo etapą ir aplinkybes.
 
Tėvų ir vaikų atostogos – idealus laikas, kad turiningai pabendrautumėte ir įskiepytumėte svarbias vertybes. Ir atminkite: svarbiausia, kad tokių pamokų metu vaikai nesijaustų verčiami.
 
Užuojauta
 
Tai svarbi savybė, būtina emocijų formavimuisi. Galima, pavyzdžiui, įkalbėti vaiką prieiti prie liūdinčio bendraamžio su pasiūlymu pažaisti arba pasidalinti žaisliuku.
 
Taip pat galima pratinti vaikus prie savanoriškos veiklos (pavyzdžiui, tiktų gyvūnų prieglaudos, kuriose vaikas galės pamaitinti gyvūnėlius).
 
Gebėjimas išnaudoti savo laiką
 
Mokykite vaiką planuoti savo laiką, atlikti užduotis laiku, laikytis terminų. Jeigu jis šiandien prašo pažaisti žaidimą 5 minutes – ateityje tam greičiausiai reikės jau visos valandos.
 
Jeigu atžala supras, kad tėvais galima manipuliuoti, jų pasitikėjimu ateityje bus piktnaudžiaujama. Be to, būtina išmokti vertinti laiką.
 
Gamtos apsauga
 
Net jeigu tėvai nėra „žaliųjų“ šalininkai, apie ekologijos problemas kalbėti vis dėlto reikia. Suprantama, viena šeima visų problemų neišspręs, tačiau pasirūpinti bent jau ta aplinka, kurioje ji gyvena ir kurioje leidžia laiką, tikrai galima.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai