Įsivaizduojamas draugas

Anksčiau ar vėliau daugelis tėvelių staiga suvokia, kad jų vaikas turi... įsivaizduojamą draugą. Tokį, kurio negalima nei pamatyti nei išgirsti, tačiau kuriam labai patogu suversti kaltę dėl visų išdaigų. Ar reikia sunerimti? Ar uždrausti šį keistą ryšį? Tikriausiai tu nė nenutuoki, kiek daug naujų dalykų įsivaizduojamas draugas gali papasakoti vaiko tėveliams.

Tai, kad mažylis turi tokį draugą, nėra nei visiškai normalus, nei labai neįprastas reiškinys. Anot statistikos, tokie personažai jo gyvenime gali atsirasti apie trečiuosius gyvenimo metus, o išnyksta sulaukus 6–7. Vaikai tiki Kalėdų Seneliu, pasakų veikėjais, kalbasi su žaisliukais ir kepa pyragus iš smėlio. Tokiame amžiuje fantazija labai laki, ji trykšta tarytum fontanas. Tavęs juk nestebina, kad apsižergęs šluotą ar pagalį vaikas joja koridoriuje „ant žirgo“ ir dalyvauja labai svarbiose lenktynėse, kad kartoninė dėžė jam – kosminis laivas, rogutės arba pilis? Susigalvoti draugai gali būti labai įvairūs: tiek žmonės, tiek gyvūnai ar knygų, filmukų veikėjai, mokslui visiškai nežinomos rūšys. Gal ir tu kažkada turėjai įsivaizduojamą draugą? Tada lengviau suprasi savo vaiką. O jeigu ne, papasakosime, kokie būna įsivaizduojamų draugų tipai ir kam šie veikėjai iš viso reikalingi.

Dažniausiai įsivaizduojamą draugą įsigyja tie vaikai, kuriems trūksta bendravimo su tėveliais ir bendraamžiais. Paprastai mažylis susigalvoja tokį, kuris būtų panašaus amžiaus, kad galėtų su juo pažaisti, pasikalbėti apie vaikiškus reikalus, pasidalinti paslaptimis. Neretai tėveliai labai sunkiai įsitraukia į šį žaidimą – vaikas gali paprašyti sausainių sau ir savo draugui (iš anksto aišku, kas suvalgys visus saldumynus), perduoti draugui tavo žodžius. Kartais draugu tampa labai realus daiktas – pliušinis meškutis arba lėlytė. Jis būtinas ir darželyje – juk ne visada šalia būna bendraamžis arba mamytė, o juk taip norisi su kuo nors pasidalinti savo rūpesčiais...

2 psl. »

Komentarai (2)

Harpija 2012-01-12 18:11
Aš irgi turėjau
O, taip 2012-01-12 12:44
Mielas Dienorašti... :D Mes niekuo nesiskiriam nuo vaikų

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai