Įvairus racionas – būtina sveikos vaikystės sąlyga

Pirmieji treji vaiko gyvenimo metukai ir jų metu susiformuojantys mitybos įpročiai yra itin svarbūs tolimesniame jo gyvenime. Visgi, mažylių pratinimas prie naujų produktų – nemenkas iššūkis daugumai tėvų. Patarimų daug, tačiau suprasi, kokie sprendimai iš tiesų geriausi kiekvienam jų, nėra lengva. Apie tai, kodėl vaikai turi pažinti skirtingų vaisių ir daržovių skonius, pasakoja gydytojas vaikų, gastroenterologas dr. Vaidotas Urbonas.
 
Svarbiausia – įvairovė
 
Tėvai, dažnai linkėdami vaikams gero, ieško vieno teisingo maitinimo būdo. Tačiau, pasak dr. V. Urbono, universalaus ir visus mažylio poreikius patenkinančio produkto nėra – sveiko augimo paslaptis slypi maisto raciono įvairovėje.
 
„Primaitinimus rekomenduojama pradėti nuo bulvių, cukinijų ir kitų daržovių tyrelių, taip pat reikėtų duoti įvairių vaisių. Natūraliai vaisiai yra saldesni ir vaikai juos mieliau valgo, todėl labai svarbu nepradėti mažyliui nuolaidžiauti ar nustoti pratinti prie daržovių. Priešingu atveju, gali pradėti formuotis klaidingi mitybos įpročiai“, – teigia gydytojas gastroenterologas.
 
Kiekvienas produktas, vaisus ar daržovė, pasižymi savybėmis, kurių galbūt neturi kiti. Jeigu vaikas iš tiesų nemėgsta vieno produkto – tai dar nereiškia, kad kažkas su juo blogai. Tačiau, jeigu vaikas valgys tik vienos ar dviejų rūšių produktus, ilgainiui jam pradės trūkti reikiamų maistinių medžiagų.
 
Jeigu vaikas nevalgo
 
Jeigu vaikas valgo nenoriai, gydytojas ragina stengtis rodyti pavyzdį – patiems tėveliams valgyti sveikiau ar drauge su vaiku. Stebuklingų būdų, kaip pripratinti vaikus valgyti vaisius ir daržoves nėra. Geriausia, dažnai ir kantriai duoti ragauti skirtingų produktų, o nepavykus pamaitinti – bandyti vėl.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai