Jaunų mamyčių baimės: vaiko mityba ir vystymasis

Jaunos mamytės nori būti idealios, tačiau baiminasi, kad joms nepavyks. Jos ima perdėtai dėl visko jaudintis: kad vaikučio mityba nėra visavertė, kas mažylis per lėtai vystosi, kad per blogai prižiūrimas. Tik ar šios baimės tikrai pagrįstos?

Kas yra gera arba bloga mama? Mąstant logiškai, gera turėtų mylėti savo vaiką. Tik ką reiškia „mylėti“? Labai dažnai tai suprantama kaip rūpestis, o šis – kaip troškimas viską iš anksto numatyti. Kadangi numatyti visko neįmanoma, atsiranda nerimas. Vadinasi, gera mama – nerami mama? Tada išeina, kad mylimas vaikas – nervingas mažylis.

Jis blogai valgo

Net dviejų mėnesių kūdikėlis sugeba tėveliams labai aiškiai parodyti, kad yra alkanas. Jeigu jam suėjo daugiau, vadinasi, jis kažką valgė, tau pavyko iššifruoti, ko jis nori.

  • Paaugęs mažylis gali parodyti pirštu į maistą, jeigu tėveliai į jo mykimą ir inkštimą nekreipia dėmesio. Jeigu ir tai nepadeda, jis tiesiog prieina prie stalo ir pasiima jam patikusį gabalėlį.
  • Dvejų metukų vaikas jau labai garsiai ir aiškiai įvardina būtent tą patiekalą, kurio jis nori.
  • Trimetis geba derėtis: iš pradžių – šokoladukas, o paskui – sriuba. Jeigu vaikui jau ketveri ir daugiau, jis puikiausiai apsieis ir be tavo pagalbos.

Tai, ką pediatrai ir tėveliai vadina kenksmingu maistu, nebūtinai domina mūsų atžalas. Jų organizmas veikia kaip laikrodukas: mažylis nori valgyti tai, ko jam reikia būtent tuo metu.

Manai, kad vaikutis mėgsta tik ledus? Pamėgink jais maitinti visą dieną, ir jau vakare sūnelis arba dukrytė pareikalaus makaronų su sūriu arba žuvienės.

Jeigu baiminiesi, kad vaikas alksta, o tu ne visada gali laiku suprasti, ar tai tiesa, tiesiog paklausk, ir jis tau pasakys. Ar tu vis dėlto tikrai manai, kad tuos dvejus, trejus ar ketverius metus mažylis badavo ir nieko nevalgė?

2 psl. »

Komentarai (4)

aida 2014-01-28 13:42
mano vaikas visiskai nieko nevalgo jo maistas jogurtas bananas labai retai kada desrele valgo ir geriamas jogurtas as ispritesiu nejaugi tai normalu?
Diule 2012-02-21 22:34
Ačiū už straipsnelį, paskaičiau su didžiausiu įdomumu :)
Justina 2012-02-21 18:06
Mano atvejis toks, kad vaikas užsispiria ir nevalgo. Jis derasisi (kaip čia ir rašoma), tačiau net ir tuo atveju, kai nusileidžiu, jis savo pažado nesilaiko (nebelenda)
Žana 2012-02-21 14:25
Po šaukštelį už visus šeimos narius, ir dar ligos metu - baisus dalykas. Iki šiol pamenu savo vaikystę. Aš suprantu, kad valgyti reikia, bet vis tiek - mamos dažnai permaitina, o paskui stebisi, kodėl vaikas apvalus.

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai