Jei ketinate atostogauti užsienyje prie jūros

Pirmasis ir tikriausiai svarbiausias klausimas atėjus vasarai – kada gi galima galvoti apie atostogas prie jūros kartu su vaiku? Idealiu atveju – nuo trejų metukų, na o jei labai norisi, tuomet kai vaikučiui sueis bent metukai. Kodėl ne anksčiau? Nes kol mažylio imuninė sistema nėra pakankamai susiformavusi, pakitusios klimato sąlygos gali jį stipriai paveikti, o tuomet apie atostogas teks pamiršti tiek tau, tiek vaikui.

Jei tavo vaikui 5-6 metukai, geriausia vykti prie jūros bent 15-20 dienų, idealiausia – visam mėnesiui. Atrodo labai ilgai, tačiau viskam yra racionalus paaiškinimas: pirmąsias 10 dienų vaiko organizmas bando prisitaikyti prie naujų sąlygų. Kai kurie vaikai aplinkos pokyčius priima labai lengvai ir greitai, o štai kitus gali pradėti kankinti karščiavimas, vėmimas, viduriavimas ir t.t. Visa tai – natūrali organizmo reakcija.

Jei ketinate atostogauti užsienyje, geriausias laikas būtų rugpjūčio – rugsėjo mėnesiai, kuomet karštis nėra toks alinantis, o lauke sumažėja alergizuojančių augalų, kurie gali gerokai apkartinti atostogų malonumus. Savaime suprantama, prieš vykstant į svečią šalį, reikėtų gerai išanalizuoti visas gyvenimo sąlygas: ar yra specialiai vaikams skirtas meniu, ar yra galimybė gaminti maistą pačiai, kokios pramogos yra numatytos ir t.t. Prieš išvykstant iš anksto turėtum pasidomėti, kurioje tiksliai vietoje randasi vaikų ligoninė, poliklinika ir t.t. Patikėk, nutikus nelaimei tu tikrai neturėsi laiko svečioje šalyje ieškoti pagalbos, todėl viskam ruoškis iš anksto.

Su savimi būtinai pasiimk būtiniausių vaistų: nuo karščiavimo, nuskausminamųjų, dezinfekcinių priemonių, priešuždegiminių preparatų. Taip būtina turėti tvarsčių bei pleistro. Jei nemoki tos kalbos, kuria kalbame šalyje, į kurią vyksti – įsigyk žodyną, kuris padės skubiais atvejais.

2 psl. »

Komentarai (2)

Vika 2012-05-29 17:36
Ne su mano pajamom prie jūros važinėt. Ir dar svetur.
Žana 2012-05-29 15:40
Mes stengiamės eiti prieš ir po "pavojingų" valandų. Bet vis tiek sugebam perkaisti

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama