Jei mažylis painioja dieną su naktimi

Daugelis vaikučių pirmąjį pusmetį yra tikrų tikriausi pelėdžiukai – dieną miega, o naktį žaidžia, šliaužioja, verkia ir reikalauja dėmesio. Tokia painiava tėveliams neretai baisia tragedija (juk visą dieną mažylis ilsisi, o kai pailsėti nori ir tu, jis jaučia poreikį pažaisti). Esmė ta, kad vaikas nejaučia skirtumo tarp dienos ir nakties: dieną jam sudaromos visos sąlygos pamiegoti, o naktį niekas per daug nesikeičia – tik tiek, kad tamsu, bet visgi galima ir toliau žaisti su barškučiais, niurnėti, šliaužioti ir verkti.

Net jeigu tėveliai bando užliūliuoti savo mažąjį pelėdžiuką, nieko neišeina. Ką daryti tokiu atveju? Kaip pripratinti prie normalaus miego režimo?

Patikrink, ar mažyliui viskas gerai

Iš pradžių pažiūrėk, ar nereikia pakeisti sauskelnių, ar vaikutis nenori valgyti, gerti, ar viskas gerai. Gali būti, kad jam skauda pilvuką arba kalasi dantukai. Tokiu atveju skausmų mažylis be tavęs ir tavo palaikymo neįveiks, todėl rekomenduotina paguldyti jį šalia savęs, pagailėti, duoti krūtį, nes kitaip, net jeigu nieko ir neskauda, pelėdžiukas naktį nesumerks akių.

Jeigu įsitikinai, kad viskas tikrai gerai, o vaikutis ir toliau atsisako miegoti, būk kantri ir pamėgink užmigti pati – vargu ar galėsi šiuo metu ką nors pakeisti. Ryte pamąstyk, kokios yra šio reiškinio priežastys ir pasistenk jas pašalinti, kad vaikučio miego režimas būtų normalus.

Pratiname prie nakties režimo

Kodėl vaikutis naktį nesudeda bluosto? Gali būti, kad taip nutinka dėl žaistų aktyvių vakarinių žaidimų, ilgo dienos miego, dėl to, kad vakare lieka daug neišnaudotos energijos.

Neleisk mažyliui dieną ilgai miegoti: jeigu dienos poilsis trunka du kartus po 3 valandas, sumažink jį iki dviejų valandų, tačiau miegoti guldyk taip pat du kartus.

2 psl. »

Komentarai (2)

Rainbo 2019-01-01 13:10
Aš, Viktorija, 2mėn kūdikiui leisčiau miegoti, kiek jis nori. Svarbiausia, jog jo savijauta ir augimo procesas būtu geras. O pažaisti spėsite, kuomet paaugs.
Viktorija 2018-12-29 12:04
Labadiena nezinau nei pati i kur kreiptis pagalbos auginu berniuka jam 2 men. nuo pat gimimo isteriskas verkimas keiciu ir sauskelnes gan daznai valgo kas 5 val. 120 ml. bandziau duoti 150 ml. bet jis viska ispila lauk ir lieka slapias jo nakties miegas ira issibalancaves kelesi kas dvi val. pakeiciu pampersa pamaitinu pakeliu panesioju kad viskas susiviskintu o po kokios 20 min. vel paguldau ir uzmigdau ir taip visa nakti noretusi pazaisti su juo dienos metu bet vos tik pajudinu arba pasnekinu isai iskart puola isteriskai verkti ir tenka nori nenori migti visa diena nezinau nei ka daryti kuom dar pagelbeti pakeitem jau 5 misinuka pieno ir jis tiko
Pabreziu kad kudikis visalaika miega kudikio vezimelyje.

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai