Jei namuose auga mažasis skundikas

Būna mažylių, kurie, atrodo, niekada nepraleidžia progos papasakoti viską, ką padarė aplinkiniai. O gal tiksliau reikėtų sakyti - nepraleidžia progos apskųsti kitus. Pabandykime pasiaiškinti, kokios tokio elgesio priežastys ir kas jas iššaukia.

Jeigu tavo vaikui dar nėra 3-jų metų, tai jaudintis nėra dėl ko. Tokio amžiaus vaikas visą savo elgesį vertina pagal suaugusiųjų reakciją. Jam dar labai sunku suprasti, kas yra bloga, o kas gera, nes kol kas jis tik mokosi visa tai skirstyti. Patikėk, savanaudiškų tikslų skundime nėra, taigi pravardė “skundikas” skirta ne jam.  

Sulaukęs 3-5 metų, vaikas pradeda aktyviai dalintis  per dieną jam ar ar jo akyse nutikusiais įvykiais. Šiame amžiaus tarpsnyje jis labai pastabus, o visi veiksmai, vykstantys jo aplinkoje, tampa sektinu pavyzdžiu. Nenuostabu, kad mažylis pradeda kopijuoti suaugusiųjų elgesį. Vyrui grįžus į namus, tu pradedi pasakoti jam apie visas vaiko dienos išdaigas, savo bendradarbę, draugės problemas ir pan. Tu juk neskundi, o tiesiog daliniesi tuo, kas nutiko. Vaikas, kopijuodamas tave, taip pat pradeda dalintis savais išgyvenimais ir patirtais įspūdžiais. Visada aptarinėk su vaiku visus veiksmus, apie kuriuos jis praneša. Kas esamoje situacijoje buvo teisus, o kas kaltas, kaip reikėjo pasielgti ir t.t..

Jeigu vaikas priėjo prie tavęs ir pranešė, kad Vytas jį pastūmė, tai nėra skundimasis. Vaikas prašo tavo pagalbos ir palaikymo, jis nori pamatyti, kaip tu įvertinsi šią situaciją. Sąmoningai skųstis vaikai pradeda sulaukę 5 metų. Tačiau tau reikia atskirti tikrą skundimąsi nuo netikro. 

Pavyzdžiai:

1. Vaikas pranešė tau, kad jo draugas Ignas ketina eiti į gatvę žiūrėti pravažiuojančių mašinų. Tai - žinia apie pavojų.

2 psl. »

Komentarai (2)

Lina 2012-05-15 16:32
O gal tiesiog patys duodam pagrindą skųst? Jeigu vaikas girdi, kad tėvai namie nuolat skundžiasi viršininku, kolegomis ir panašiai, arba mato ir jaučia neteisybę, tai ir skundžia
Kamilė 2012-05-15 11:51
skundžiama dažniausiai iš pavydo

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai