Jei plaukų galiukai skilinėja

Kaip atrodo skilinėjantys plaukų galiukai, tikriausiai žino kiekviena – jie tampa nepaklusnūs, pučiasi, negražiai raitosi ir šviesėja. Kartais išblunka ir žvilgesį praranda visas plaukas. Dažniausiai su šia problema susiduria tos, kurios augina ilgus plaukus, tačiau nemoka tinkamai jais pasirūpinti arba tiesiog sąmoningai juos žaloja: darosi cheminę šukuoseną, dažo agresyviais dažais... Pasekmės būna liūdnos – plaukai išsausėja, o galiukai ima šakotis.

Sveikų plaukų žvyneliai gražiai ir tvarkingai priglunda vienas prie kito, dėl to paviršius gražiai blizga, geriau apsaugoma plauko šerdis. Skilinėti plaukai ima dėl to, kad galiukuose žvyneliai ima šiauštis ir styroti į skirtingas puses. Plaukai suskilinėja, ima šakotis, kartais netgi ir per visą ilgį. Jeigu laiku nesiimsi priemonių, plaukai silps, įvairios kenksmingos medžiagos iš karto pateks į plauko šerdį ir jis mirs (jeigu nenutrūks šukuojantis – tokie plaukai labai ploni ir trapūs).

Plaukų skilinėjimo priežastys

Pagrindinė priežastis, kaip jau minėjome, yra plaukų sausumas. Išsausėti jie gali dėl įvairių cheminių medžiagų, esančių plaukų priežiūros priemonėse, poveikio – tai gali būti purškalai plaukų garbanojimui ir tiesinimui, dažai, muilas ir šviesinimo priemonės. Muilu plauti galvos negalima – jis beveik visiškai pašalina plaukams būtinus riebalus. Šiek tiek riebalų visada turi likti, kad žvyneliai gražiai prigultų vienas prie kito.

Kita priežastis – elektriniai ir terminiai prietaisai (plaukų džiovintuvai, tiesintuvai ir žnyplės), labai traumuojantys plaukus. Aukšta temperatūra pažeidžia jų paviršių, todėl jie tampa sausi ir silpni. Išsausinti juos gali ir saulė, kietas vanduo (jūros – taip pat).

2 psl. »

Komentarai (4)

Marija 2012-06-13 00:14
Reikia po plauku plovimo leisti plaukams nors truputi pabuti saltai, nes tuomet zvyneliai uzsidaro. Ir patepti aliejuku. Maziau naudoti dziovintuva,garbanotuvus ir tiesintuvus. Beje, daug itakos turi teisingas plauku plovimas, sampuno turi buti dedama tiek, kad plaunant jis tik nubegtu ant galu, paciu galiuku nereikia plauti taip jau, o pamaitinti balzamu.
Laima 2012-06-05 20:03
svarbiausia ne sampuno kaina o tiesiog tinkamiausias sampunas yra tas kuris visiskai be parlamutro,tai yra- permatomas kaip vandeniukas,tikrAi tiks kiekvienai merginai
Jurga 2012-04-30 10:59
Idealių šampūnų nebūna. Bent man. Iš pradžių lyg ir tinka, o po to priemonės sudėtis pakeičiama, ar plaukai pripranta, nesuprasi
Inesa 2012-04-30 08:43
Ko tik aš nebandžiau, vis tiek skilinėja... Bet ir mano plaukai ilgi

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai