Jei vaikas nenori dalintis

“Neduosiu, čia mano!” – tikriausiai tokius žodžius (ir ne vieną kartą) yra išgirdę beveik visi tėveliai. Nieko nuostabaus, juk mažylis visko dar tik mokosi, todėl savininkiškumo jausmas yra tik vienas iš laiptelių visoje vystymosi eigoje.  

Pirmiausiai mums visiems reikėtų suprasti, kad nuoširdus noras dalintis atsiranda kartu su gebėjimu suprasti kitą žmogų ir įsijausti į kito žmogaus padėtį. Įsivaizduok, kad kažkas tavęs paprašė atiduoti savo puodelį kavos. Greičiausiai tu jo neduosi bet kam, nebent žinosi, kad tam žmogui tikrai šiuo metu jo reikia. Lygiai tas pats turėtų vykti ir vaiko sąmonėje. Kol jis negali suvokti, kodėl turėtų dalintis, jis ir neketina to daryti.  

Kartais mažylio nenoras dalintis smarkiai išveda iš kantrybės, juk mums, suaugusiems, sunku suvokti, kad vaikas taip pat nori turėti kažką, kas priklauso tik jam vienam. Tokioje situacijoje jokia prievarta nepadės. Priešingai, greičiausiai sukels dar didesnį pasipriešinimą ir pykčio protrūkį. Nepamiršk, kad gyvenime visuomet galioja viena paprasta taisyklė: jei kažką paimi, turi kažką duoti mainais. Ši paprastutė teorija galioja ir tuomet, kai vaikas nenori dalintis. Taigi, jei savo mažylio žaislą duosi kitam vaikui, turėtum pasiūlyti kažką ir savo mažyliui.

Taip pat nepamiršk, kad tavo pačios elgesys vaikui daro labai didelę įtaką, todėl jei kas nors tavęs paprašys paskolinti savo daiktą, o tu atsisakysi tai padaryti, nebus nieko keisto, kad tavo vaikutis pasielgs lygiai taip pat. Šioje situacijoje galima ir pagudrauti. Jei jau mažylio savininkiškumo jausmas labai stiprus, paprašyk savo draugės, kad būdama svečiuose ji iš tavęs pamėgintų pasiskolinti kokį nors tavo daiktą. Kai tu su mielu noru jai paskolinsi tai, kas sutarta, tavo draugė gali maloniai tau atsidėkoti, pavyzdžiui, padovanoti tau didelį šokoladą, garsiai pabrėždama, kad tai yra dovana už tai, kad sutikai pasidalinti. Užteks kelių tokių pavyzdžių ir mažylis tikrai supras, kad dalinimasis nėra toks jau blogas dalykas.

2 psl. »

Komentarai (2)

as 2013-06-01 15:19
svarbiausia jokios prievartos,jei nenori duot megstamo zaislo lai ir neduoda,tai jo nuosavybe,jo turtas tad jis ji ir saugos,juk mamytems irgi nepatiktu jei aks ateitu ir sakytu jums REIKIA BUTINA dalintis savo rubais,papuosalais su kitais! manau patenkintu nebus,tad taip pat ir vaikai,ju zaislai tai ju turtas,ko nenori to neduos ir nereikia verst duot,geriau vietoj to pasakyt kad pasiulytu kita zaisliuka,kurio nera gaila siuo metu
nesvarbu 2012-12-16 20:23
Vaikas elgasi netaip kaip reikia zinoti apie kitus kai vaikas netinkamai daro.

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai