Jei vaikas nori miegoti kartu: leisti ar drausti?

Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie tai, kad vaikutis bent jau iš pradžių turėtų miegoti su savo mama. Anksčiau gydytojai to daryti nepatarė, aiškindami, kad po to mažyliui (ir tau pačiai) teks kankintis tol, kol jis pradės lankyti mokyklą.  Maža to, gąsdindavo ir Edipo kompleksu. Šiandien situacija pasikeitė – dauguma gydytojų nebemato priežasčių miegoti atskirai. Kuo naudingas miegas kartu?

Visų pirma – manoma, kad taip pagerėja laktacija, kadangi vaikutis visą laiką yra šalia. Antra – tau nebereikia atskirai keltis maitinti mažylio. Pripažinkime, tai labai patogu: pramerkei akis, davei krūtį, pamaitinai ir toliau gali miegoti. Jeigu gi dėl kokių nors priežasčių negali ar nenori maitinti pati ir naudoji šiam reikalui mišinukus, kartu miegoti vis tiek yra geriau. Taip, šiuo atveju tau teks atsikelti, kad padarytum valgyti, tačiau tiesa ta, kad pamaitinta atžalėlė, liesdama tavo ranką, užmigs beveik akimirksniu. Tau nereikės jos ilgai supti ant rankų, o po to baimintis, kad guldydama į lovelę netyčia pažadinsi.

Trečia – manoma, kad mažylis greta mamos miega daug kiečiau ir ramiau, jį mažiau kankina nemaloni problema – diegliukai. Pagalvok: devynis mėnesius jūs abu buvote viena. Miegodamas šalia mažylis ir toliau jaučia tavo buvimą, todėl pagrindo nerimauti jam nėra. Na, o kadangi vaikutis miega daug geriau, savaime suprantama, pagerėja ir tavo naktinio poilsio kokybė. Jeigu mažyliui ramybės neduoda diegliukai, gali paguldyti jį pilvuku sau ant pilvo (metodas išbandytas ir patikimas).

Gali su tuo nesutikti – juk, sakysi, vaikas toks mažytis, smulkutis, o tu ir tavo antroji pusė – tokie dideli... Juk yra pavojus netyčia per miegus užspausti savo atžalą? Jeigu miegi labai jautriai ir pabundi nuo kiekvieno mažylio krepštelėjimo, net jeigu jis guli savo lovelėje (o dauguma mamų miega būtent taip), ar gali būti, kad nepajusi jo, jeigu jis su tavimi miegos vienoje lovoje? Iš pradžių, žinoma, geriausia daryti taip: vaikas – prie sienos, tu – per vidurį, o tėvelis – iš krašto. Tarp savęs ir vaiko dėl visa pikta gali pasidėti voleliu susuktą apklotą. Kai mažyliui sueis šeši mėnesiai, netyčia to jo tikrai nebeužspausi, todėl galėsi drąsiai guldyti į lovos vidurį (tiesa, lovos reikės plačios, kad visiems trims būtų pakankamai vietos).

2 psl. »

Komentarai (3)

mite 2012-08-31 16:25
musu kartu ir dziaugiuosi, nes vaikas ramus, neserga, jauciasi saugus, kam stresinti be reikalo. vaikai greitai auga, tad ir noredami jau nebepasiguldysim paauglio, todel naudojuosi galimybemis dabar
Virga 2012-07-12 17:33
mes susidorojom be problemų
Ilona 2012-07-12 12:22
gal miegoti kartu ir gerai, bet atpratinti BAISIAI sunku. Taip pripranta, kad ne tik miegot kartu būtina, bet net ir išeiti iš kambario negalima

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai