Jei vaikas sapnuoja košmarus

Ar tavo vaikutis verkia per miegus, atsibunda šaukdamas ir ilgai negali užmigti, skundžiasi, kad bijo tamsos, kur jo laukia baisūs siaubūnai? Priežastis greičiausiai yra košmaras. Anot statistikos, dėl jų kenčia maždaug 30–40 % vaikų. Kodėl mažylis sapnuoja košmarus ir ką daryti, kad miegas būtų saldus, o ne keltų baimę ir nerimą?

Visi košmarai paprastai iliustruoja nesibaigiančias mažylio baimes, o tėvelių užduotis – padėti su jomis susidoroti. Jokiais būdais negalima ignoruoti košmarų. Nemanyk, kad jie praeis savaime (tai labai dažnai daroma klaida).

Iš pradžių būtina nustatyti košmarų atsiradimo priežastį. Jų kilmė gali būti tiek fiziologinė, tiek psichologinė.

Fiziologinės priežastys:

Pakilusi kūno temperatūra. Jeigu temperatūra pakilo dėl peršalimo, uždegimo arba infekcinės ligos, vaiką gali kamuoti haliucinacijos (ir ne tik miego metu, tačiau ir būdraujant). Duok sūneliui arba dukrytei temperatūrą mažinančių vaistų. Kai karštis nukris, miegas taps daug ramesnis.

Persivalgymas. Patarimas nevalgyti prieš miegą duodamas ne šiaip sau. Sotus maistas kliudo gerai išsimiegoti. Patartina maitinti mažylį ne vėliau kaip septintą valandą vakaro (ir, savaime suprantama, laiku guldyti miegoti, nelaukti vidurnakčio, nes per tą laiką vaikutis tikrai išalks).

Naktinis šlapimo nelaikymas. Kad jo išvengtum, paskutinį kartą duok vaikui atsigerti likus ne mažiau kaip dviems valandoms iki miego.

Kvėpavimo problemos. Jų priežastimi gali būti adenoidai, užsikimšusi nosis ir dusulys. Kvėpavimas pasunkėja ir tuo atveju, jeigu kambarys, kuriame miega mažylis nevėdinamas, o patalpos oras tvankus ir sausas.

Psichologinės priežastys:

2 psl. »

Komentarai (5)

nesvarbu 2012-12-16 20:27
Na as daznai sapnuoju kosmarus
vaidote 2012-02-28 19:53
Aš patarčiau pasikalbėti prieš miegą su vaiku, išsiaiškinti, ką jis per dieną matė, kas jam patiko, o kas ne. Jei buvo neigiamų potyriu - nuraminti vaiką ir paaiškinti kodėl taip įvyko. Kitaip tariant leisti vaikui žodžiu išsakyti sukauptas emocijas, nes kitaip jos atgims sapnuose
Kama 2012-02-28 19:51
Lidija, tikra tiesa. To priežastis labai paprasta: vaikams viskas nauja, todėl jie patiria kur kas daugiau įspūdžių per dieną. Normalu, kad tie įspūdžiai atgyja naktimis.
Kirstukas 2012-02-28 15:32
Na, nežinau ar levandų maišelis po pagalve yra tokia jau gera mintis. Net ir mėgstamas kvapas ilgainiui tampa įkyrus, ir miegoti dėl to tik sunkiau
Lidija 2012-02-28 12:21
Kažkur skaičiau, kad vaikai pirmaisiais gyvenimo metais susapnuoja daug daugiau košmarų, negu suaugęs žmogus per visą savo gyvenimą. Kai priseimenu savo vaikystę, manau, kad tai tiesa.

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai