Jeigu vaikas neleidžia išplauti galvos

Mažam vaikui galvos su šampūnu per dažnai plauti nereikia – užtenka atlikti šią procedūrą kartą per savaitę. Tačiau ką daryti, jeigu ir tas vienintelis virsta tikrų tikriausia drama?

Būk atsargi nuo pat pradžių

Neretai tėveliai su mažu vaiku per daug nesiterlioja – tiesiog ištrenka šampūnu galvą ir nuskalauja. Antipatija šiai procedūrai (ir netgi baimė) gimsta tada, kai į akis ar ausytes netyčia patenka vandens. Po truputį nemalonūs pojūčiai tampa vis stipresni. Kai tik vaikas išmoks reikšti savo nuomonę, lauk bėdos – jis nesileis pagaunamas, šauks, verks, bandys išsisukti. Dėl šios priežasties labai svarbu atsargiai plauti galvytę net tokiam mažyliui, kuris negali pats jos nulaikyti. Kad ir kaip tave draugės įtikinėtų vandens gimnastikos ir nardymo nauda, jeigu tavo sūneliui ar dukrytei tokia veikla nėra maloni ir jis ima verkti – pasikonsultuok su neurologu (paprastai būtent jis ir skiria vaikui šias procedūras), nes kitaip su vandeniu ims sietis dar daugiau neigiamų emocijų.

Naudok švelnų šampūną

Jeigu ant šampūno etiketės nenurodoma, kad jį galima naudoti vaikams iki trejų metų, vadinasi, jis (geriausiu atveju) tiks tik ikimokyklinukams, o ne dvejų ar trejų metukų mažyliams, ir tikrai ne krūtimi maitinamiems kūdikiams. Tėveliams patartina išbandyti pasirinktą priemonę patiems ir įsitikinti, kad ji tikrai negraužia akių. Beje, šampūną išrinkti gali ne tik suaugusieji. Labai dažnai vaikas daug lengviau nusileidžia ir sutinka išsiplauti galvą, jeigu jis pats išsirenka šampūną. Jeigu nėra galimybės vaiką į parduotuvę pasiimti kartu, reikėtų žinoti, dėl ko „alpsta“ mažylis, ir atsižvelgiant į tai parinkti priemonę (apžiūrėk paveiksliukus ir išrink tokį, kuris turėtų jam patikti). Dar viena išeitis – kuriam laikui visai atsisakyti šampūno ir plauti galvą vien vandeniu.

2 psl. »

Komentarai (2)

Renata 2012-01-30 11:03
Na, su lubom idėja nebloga, bet manau, kad paveiksliukus ant jų tektų keisti orieš kiekvieną maudymą, kad neatsibostų
Laura 2012-01-30 07:56
Senoji geroji animacija... :) visai kas kita. Geriau nei šiandieninis šlamštas

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai