Jelena Tulčina atsako į skaitytojų klausimus apie lieknėjimą

Artėjant šiltam sezonui dažnas susirūpiname per žiemą užaugusiu „šildančiuoju sluoksniu“ ir puolame internete ar draugų patarimuose ieškoti paguodos, kad iki pirmųjų maudynių papildomi kilgramai ištirptų. Deja, neretai pasitaiko ir atvirkštinių variantų, kai numestas svoris sugrįžta dvigubai ar išsekusį nuo sporto ir nepakankamos mitybos organizmą tenka gydyti ne saulės voniomis, o kur kas rimtesnėmis procedūromis. „Žvėryno natūralios medicinos centro“ mitybos specialistė Jelena Tulčina teigia, kad nors kiekvienas turime teisę pasirinkti tinkamiausią lieknėjimo būdą, tačiau prieš pradedant ruoštis drastiškiems pokyčiams būtinai reikėtų atkreipti dėmesį į kai kurias taisykles bei tiesas. Gydytoja atsako į kelis dažniausiai užduodamus klausimus apie lieknėjimą.

Ar tam, kad sulieknėtum privaloma sportuoti?

Tikrai ne. Jei jūsų svoris ypač didelis, o fizinio krūvio jau seniai neturėjote, būtina, visų pirma, sureguliuoti mitybą ir numesti bent dalį kilogramų. Jei iš karto keliausite į sporto salę ar mėginsite nubėgti didelius atstumus, tuomet galite labai pakenkti savo širdžiai bei sąnariams. Tie, kas vis dėlto nori judėti, turėtų pradėti nuo greitesnio vaikščiojimo ar nesudėtingų plaukiojimų baiseine. Vėliau krūvius galima didinti, tačiau nepulkite paskutinių jėgų atiduoti sporto salėje. Nors daug kam norėtųsi kitaip, lieknėjimas yra procesas, o ne įvykis.

Ar pasiryžusi gyventi sveikai daugiau niekuomet nebegalėsiu valgyti saldumynų?

Sunkiausia yra pradžioje, kuomet stengiamės pašalinti alergenus ir pasiekti normalų svorį. Tuomet, kai rezultatas pasiektas, svarbiausia yra jį išlaikyti. Šiuo metu nemažai sveikos mitybos specalistų sutinka, kad vadinamoji „cheat day“ (liet. sukčiavimo diena) yra naudinga ir fiziškai, ir psichologiškai. Jūs neatsisakote savo mėgstamų cepelinų, tiesiog galite juos valgyti tik kartą per savaitę.

Jelena Tulčina
 

Ar tikrai veiksmingiausios yra monodietos?

Dieta, kuomet žmogus valgo tik vienos rūšies produktą (grikius, bananus ar geria tik kefyrą) yra tikrai veiksminga, deja labai trumpam laikui. Kadangi dažniausiai tam produktui išsivysto užslėpta alergija, tokios dietos yra tiesiausias kelias į vadinamąjį jo-jo efektą, kuomet numesti kilogramai vėliau sugrįžta dvigubai.

Jei intensyviai sportuoju, ar privalau per dieną suvalgyti tiek pat daug mėsos, kiek profesionalai?

Nors baltyminių dietų efektas yra neblogas, bet tai sau gali leisti tik labai sveiki žmonės, kurių organai-filtrai sugeba išvalyti tai, kas atsiranda organizme. Valgant daug baltymų žmogaus kraujas užsirūgština ir tampa toksiškas. Negana to, intensyvai sportuojant kartu su viso kūno raumenimis didėja ir širdies raumuo. Kai su amžiumi žmogus nustoja sportuoti, širdžiai nebeužtenka deguonies – kiek girdime istorijų apie įvairius galiūnus, kuriuos labai jauname amžiuje pakerta širdies ligos. Turėkite omenyje vieną pavyzdį – itin aktyvūs ir fiziniu krūviu pasižymintys arkliai visai nevartoja gyvulinės kilmės baltymų. Maistas turi būti subalansuotas, o ne paremtas viena grupe.

Ar per savaitę galima numesti po 5 kg?

Taip, jei jūsų svoris itin didelis. Tuomet žmonės, pradėję maitintis pagal „Žvėryno natūralios medicinos centre“ paruoštą programą kartais numeta net po keletą kilogramų per savaite. Jei pradedate maitintis maistu, tinkančiu jūsų imuninei sistemai, jį pradeda virškinti, mažėja toksinų ir jie pasišalina kartu su sukauptu vandeniu. Taip pradžioje gali nukristi gana nemažas svoris. Vėliau reikėtų tikėtis numesti po 1,5-2 kg per savaitę.

Komentarai (1)

beprotybes nusibodo 2016-04-10 16:02
nusibodo ta moterele su savo valyvais per..... Nesamones absoliucios Dievas dave burna , dave ir uzpak....

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Reklama

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai