Joga nėštumo metu

Nemaža dalis moterų pirmą kartą jogos užsiėmimuose apsilanko tuomet, kai sužino apie savo nėštumą. Juk tikriausiai visos esate girdėjusios, kad joga padeda pagerinti tiek fizinę, tiek emocinę būklę. Ir tai – tikra tiesa. Jogos praktikavimas padeda įveikti nėštumo periodą ir patį gimdymą su minimaliu stresu tiek kūnui, tiek sielai.

Nėštumas trunka 9 mėnesius, arba kitaip – 3 trimestrus. Pirmasis trimestras daugeliui nėštukių pats sunkiausias: kankina pykinimas, skrandžio skausmai ir bendras nuovargis. Be to, padidėja noras valgyti ir ima augti svoris. O tai – nemenkas išbandymas kiekvienai savo kūnu besirūpinančiai moteriai. Joga – puikus būdas išlikti aktyviai ir palaikyti formas, tuo pačiu suteikiant sau malonumą.

Jogos užsiėmimai nėštukėms vyksta kelis kartus per savaitę. Apart asanų (jogos pozų) rekomenduojama praktikuoti ir pranajamas – kvėpavimo pratimus ir meditaciją.  Asanos atpalaiduoja pavargusią nugarą bei kojas, pranajamos paruošia kūną meditacijai, o meditacija padeda nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Pirmasis nėštumo trimestras

Pirmojo trimestro metu derėtų būti labai atsargiai. Pilvukas dar visai mažas, neretai aplamai nematomas, tačiau pokyčiai organizme – milžiniški. Pirmasis trimestras yra pats pavojingiausias dar gerai neįsitvirtinusiam vaisiui, todėl atliekant asanas reikėtų pasirūpinti, kad pilvo ir kirkšnų srities raumenims tektų kuo mažesnės apkrovos.

Štai kelios taisyklės, kurias turėtum įsidėmėti:

  • Venk pozų, kuriose suspaudžiamas pilvo presas, nedaryk staigių judesių ir atsilenkimų;
  • Venk šuoliukų;
  • Venk pozų, kurių metu reikėtų gultis ant pilvo;
  • Nestabilias asanos pozas atlik prie sienos, kad reikalui esant galėtum atsiremti;
  • Būtinai reguliariai kvėpuok ir jokiu būdu nesulaikyk kvėpavimo.

Pranajamas taip pat reikėtų atlikti atsargiau nei įprastai. Kvėpavimas turi būti ramus, tolygus, nepagreitintas. Atliekant pranajamas būtina stebėti, kaip į tai reaguoja organizmas: jei kvėapavimas pagreitėja arba priešingai, užsilaiko – tuomet pratimus reikia nutraukti ir giliai kvėpuoti, kol kvėpavimo ritmas atsistatys.

2 psl. »

Komentarai (2)

urtė 2012-05-09 15:15
dėl jogos reikia pasikonsultuoti, kai kurios pozos pavojingos nėščiosioms
Marija 2012-05-09 09:53
Na, nežinau, man kažkaip joga ir nėštumas neatrodo labai suderinami

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai