Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms

Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra pakankamai sudėtingos - dažną nėščiają kamuoja nugaros ir kojų skausmai, sutinsta galūnės, nuotaiką gadina siautėjantys hormonai ir stresas dėl artėjančio gimdymo. Paprasti jogos pratimai yra puikus šių problemų sprendimo būdas.

Joga teigiamai veikia tiek fizinę, tiek ir dvasinę moters savijautą. Pratimus reikia atlikti lėtai, atsargiai, nepersitempiant. Atsistojus į asaną (jogos pozą) reikia giliai, ramiai ir ritmingai kvėpuoti, nejudėti, tačiau vos pajutus menkiausią nepatogumą pratimą būtina nedelsiant nutraukti, atsargiai grįžti į pradinę, natūralią stovėseną ar sėdėseną.

Nesudėtingus, diskomforto nesukeliančius jogos pratimus galima atlikti kiekviename nėštumo etape, nuo pat pastojimo iki paskutiniųjų dienų, tačiau
pastojimo problemų, persileidimų turėjusioms moterims nereikėtų sportuoti pirmąjį mėnesį, kadangi tai gali trukdyti vaikučio įsitvirtinimui gimdoje.

Trečiajį nėštumo trimestrą rekomenduojama atlikti daugiau sėdimų asanų, kurios padės atpalaiduoti mintis, pagerins emocinę būklę bei teigiamai veiks nugarą ir dubenį.

Lotoso asana



Atsisėskite ant minkšto kilimėlio, parieskite kojas, rankas padėkite ant kelių. Nugarą ištieskite, pečius ir rankas visiškai atpalaiduokite. Lėtai ir giliai kvėpuokite.
Ramiai pasėdėjus atsargiai, lėtai pasukiokite kaklą į šalis, palenkite smakrą žemyn, o tuomet truputį atloškite galvą ir plačiai išsižiokite.

Ši poza padeda nurimti, puikiai atpalaiduoja, sumažina kaklo, sprando ir pečių skausmus.

Erelio asana



Atsiklaupkite ant kilimėlio, kojas parieskite po savimi. Priešais save ištiestas rankas sukryžiuokite taip, kad kairioji ranka būtų virš dešiniosios, rankas apsukite viena apie kitą, delnus nuglauskite, pirštus nukreipkite į viršų, alkūnes truputį kilstelėkite. Vėliau rankas atpalaiduokite ir sukeiskite jas vietomis.
 
Ši poza teigiamai veikia nugarą, stiprina ją, gerina laikyseną.

Karvės asana



Atsiklaupkite ant kilimėlio, kojas parieskite po savimi. Nugarą ištieskite ir suimkite rankas už nugaros, jeigu nepasiekiate tai tiesiog laikykite ištiestus pirštus, suglauskite jų galiukus. Vėliau rankas atpalaiduokite ir sukeiskite jas vietomis.

Ši poza padeda atpalaiduoti nugarą, ją tiesina, gerina laikyseną, ją atliekant truputį pakyla krūtinės ląsta ir vaikutis turi daugiau vietos, gali laisviau pajudėti.

Siuvėjo asana



Atsisėskite ant kilimėlio, pėdas suglauskite, atpalaiduokite pečius ir rankas, jas uždėkite ant kelių.

Ši poza sumažina nuovargį, suteikia energijos, taip pat padeda palaikyti taisyklingą laikyseną, teigiamai veikia stuburą ir virškinimo sistemą.

Katės asana



Atsistokite keturpėsčia, lėtai išrieskite nugarą, trumpai užlaikykite ir grįžkite į pradinę poziciją.

Katės asana efektyviai stiprina dubens raumenis, tačiau neleidžia jiems būti įsitempusiems, o tai palengvina gimdymą ir, manoma, sumažina gimdymo skausmus. Poza taip pat stiprina nugaros raumenis, sumažina nugaros skausmus.

Vainiko asana



Atistokite plačiau ir tūpkite tiek, kiek išeina, rankas galite laikyti ties pilvuku, suglausti delnus. Jeigu nepavyksta išlaikyti pusiausvyros, tai pozą galima atlikti rankomis įsitvėrus į kėdę arba kartu su vyru - jam reikėtų atsistoti už moters nugaros, leisti jai šiek tiek remtis į jo kojas ir prilaikyti moterį už pažastų.

Ši poza ypač svarbi paskutinėmis nėštumo savaitėmis ir dienomis, kadangi ji stiprina šlaunis ir padeda labiau atsiverti dubeniui.

Komentarai

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai