Ką apie vaiką pasako jo mėgstami žaislai?

Tikriausiai pastebėjote, kad jūsų vaikas pirmenybę teikia kuriam nors vienam žaislui ar žaidimui. Psichologų teigimu, vaikų pasirinkimas tiesiogiai susijęs su jų pasaulėžiūra bei charakteriu. Individualūs bruožai, būdingi vaikystėje, vėliau neabejotinai pasireikš dar labiau.

Ar norėtumėte sužinoti, ką išduoda vaiko mėgstamas žaisliukas?

Konstruktorius

Vaikai, kasdien žaidžiantys su konstruktoriais – atkaklios, gebančios susikoncentruoti, kryptingai tikslo siekiančios asmenybės. Jeigu jau jie ką nors sumanė, jų niekas nesulaikys. Verta pastebėti, kad tokie vaikai šiek tiek nepatiklūs – norėdami įsitikinti, jie turi viską patikrinti patys. Juos traukia naujovės, tačiau netikėtumai kiek gąsdina, todėl jiems patogiau rinktis tai, kas jau įprasta.

Plastilinas

Lipdyti mėgstančios asmenybės nuolat kažką keičia, siekia pažinti ir patirti tai, kas nežinoma, nuolat tobulinasi. Šie vaikai kuria naują, savą realybę, ir jie nelabai linkę į kompromisus. Kartais jiems labai sunku atskirti realų pasaulį nuo išgalvoto. Jie mieliau pakeistų pasaulį, nei pasikeistų patys, tačiau pradėti vis dėlto jiems reikėtų nuo savęs.

Knygos

Jeigu vaikas negali atsiplėšti nuo knygų, greičiausiai be jų negalės gyventi ir užaugęs, liks užkietėjusiu svajokliu ir keliautoju – net jeigu ir neiškels kojos iš namų. Jis smalsus, moka prisikasti prie esmės ir siekia pažinti tai, kas nauja ir nepažįstama. Gyvenimiški rūpesčiai, žinoma, niekur nedings, bet dėl to galvos jis sau per daug nesuks, jeigu po ranka turės gerą knygą.

Traukinukai

Mėgstantys žaisti su traukinukais visada džiaugiasi naujomis pažintimis, kelionėmis, juos žavi nauji miestai ir šalys. Jie mėgsta komfortą, ir jeigu jiems kas nors nepatinka, būkite tikri, kad viską pakreips jiems palankia linkme. Kartais tokio tipo žmonių gyvenimas gali būti apibūdinamas kaip nesibaigianti susitikimų ir išsiskyrimų grandinė. Bet tai – ne galutinis nuosprendis, nes pasaulėžiūrai didelę reikšmę turi šeima, kurioje auga vaikas, ir socialinė aplinka.

2 psl. »

Komentarai

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai