Ką būtina supirkti belaukiant vaikelio?

Ką būtina įsigyti būsimosioms mamytėms, kad gimus vaikeliui nebereikėtų tuo rūpintis?
 
Drabužėliai
 
Naujagimiai ir kūdikiai negali deramai reguliuoti kūno temperatūros, todėl mažylius būtina rengti taip, kad neperkaistų ir neperšaltų. Vadovaukitės paprasta taisykle: pirmuosius du mėnesius kūdikis visą laiką turėtų būti aprengtas vienu drabužių sluoksniu daugiau, negu vilki mama (žinoma, reikia atsižvelgti ir į metų laiką ir į kai kuriuos niuansus – vieni kūdikiai jautresni šalčiui negu kiti).
 
Nepamirškite, kad kūdikis turi mažai plaukų arba jų visai neturi, todėl einant į lauką jam būtina po kaklu užrišama kepurytė (kambaryje jos nereikia), o jeigu diena saulėta, reikėtų skrybėlaitės, kuri apsaugotų nuo saulės spindulių veidą ir kaklą.
 
Patogumas, praktiškumas ir paprastumas yra svarbiausi kriterijai, kuriais reikėtų vadovautis ieškant drabužėlių mažyliui. Pirkite tokius, kurie nevaržys judesių, kuriuos aprengti ir nuvilkti galima labai paprastai, nevarginant vaiko. Drabužėliai turėtų būti be smulkių kaspinėlių, kilpų ir raištelių, į kuriuos galėtų įsipainioti kūdikio pirštai.
 
Svarbu, kad rūbeliai leistų odai kvėpuoti, būtų pasiūti iš natūralių medžiagų. Naujagimiai auga taip sparčiai, kad jiems skirti drabužėliai tinka tik maždaug porą savaičių, o jeigu jūs ar jūsų partneris yra aukštesni negu vidutinio ūgio, vos gimusiam kūdikiui jau gali nebetikti naujagimiams skirta apranga. Jam prireiks vyresniems kūdikiams pritaikytų drabužėlių.
Taigi kartu su dviem ar trimis naugimiams skirtais šliaužtinukais vertėtų iš karto pirkti vienu dydžiu didesnių drabužėlių. Nesigėdykite skolintis naujagimiams skirtos aprangos, jeigu tik yra galimybė. Ji visada būna mažai dėvėta, o praėjus maždaug mėnesiui nuo kūdikio gimimo viską galėsite grąžinti.
 
Apie medžiagas
 
Pirkite drabužėlius iš natūralaus pluošto audinių, tokius, kuriuos būtų galima skalbti skalbyklėje gana aukštos temperatūros vandenyje (ne mažiau kaip 40 laipsnių) ir džiovinti elektrinėje džiovykloje. Medvilniniai drabužiai laidžiausi orui, lengvai ir gerai skalbiami. Drabužėliai iš sintetinio pluošto netinka naujagimiams, ypač pirmosiomis savaitėmis po gimimo. Vilnoniai drabužiai tinka žiemą, tačiau jie gali dirginti naujagimio odą ir būti per šilti.
 
Apžiūrėkite, ar perkamus šliaužtinukus lengva apsivilkti ir nuvilkti, nes pirmaisiais mėnesiais kūdikiui vystyklus ir drabužius tenka keisti ne mažiau kaip 10 kartų per parą. Paieškokite drabužėlių, kurie atsegami ties juosmeniu. Tada nereikės kas kartą keičiant vystyklus ar sauskelnes viską nurengti ir vėl iš naujo aprengti.
 
Jeigu kūdikis gims rudenį arba žiemą, jums teks nusipirkti ir šiltesnių drabužėlių. Kombinezonai su gobtuvais ir apavu yra geriausias pasirinkimas. Atkreipkite dėmesį į kombinezono išorinį audinį ir jo pamušalą, nes kai kurie iš jų būna šiltesni, o kiti - vėsesni.
 
Kūdikiui reikės šiltos kepuraitės (jie greitai sušąla, jeigu galva nepridengiama), kelių porų kumštinių pirštinių ir apavo, kad kojoms ir rankoms būtų šilta. Naujagimiai neretai pameta pirštines ar apavą, nes nuolat mosuoja rankomis arba spardosi.
 
Kūdikių aprangos parduotuvėse galite rasti visokiausių modelių batukų, bet jie nereikalingi ir net gali kenkti, nes spaudžia pėdutes. Tikrų batelių (juos geriausia pirkti specializuotose parduotuvėse) vaikui prireiks tik tada, kai jis pradės vaikščioti lauke.
 
Svarbu nepamiršti, kad gana nemažai drabužėlių jums dovanos giminės ir draugai, todėl stenkitės neprisipirkti per daug. Naujagimiui prireiks tik kelių viršutinių drabužėlių komplektų dienai, net jei jis atpils po kiekvieno maitinimo. Labai greitai jie bus per ankšti, todėl geriau iš anksto nepirkti per daug, o trūkstamų įsigyti tada, kai jų reikės.
 
Kūdikio priežiūros reikmenys
 
Jeigu iki šiol neteko susidurti su kūdikių priežiūrai skirtomis prekėmis, tikriausiai nustebsite, kiek visko galima įsigyti parduotuvėse. Net jeigu laukiatės ne pirmo kūdikio, tikriausiai jus priblokš naujų, anksčiau nematytų reikmenų gausa, kokios nebuvo, tarkim, prieš pusantrų metų.
 
Užsukite į bet kurio prekybos centro skyrių, kuriame prekiaujama kūdikių priežiūros reikmenimis, arba pavartykite paštu užsakomų prekių katalogą. Įsitikinsite, kad yra begalė visokių prekių, pradedant daugybe vežimėlių su siaubą keliančiomis kainų etiketėmis ir baigiant nesuskaičiuojama galybe visokių smulkmenų, kurių nepanaudosite. Nepasiduokite reklamai – daugumos tokių pirkinių jūs niekada taip ir nepanaudosite.
 
Pagalvokite, ar jums tikrai reikia automobilyje pritaikyto naudoti buteliuko arba automobilinio maisto šildytuvo?
 
Vežimėliai ir nešynės
 
Lopšinis vežimėlis arba nešiojamasis lopšys yra bene svarbiausias ir brangiausias pirkinys. Techniniu požiūriu lopšinis vežimėlis ir yra nešiojamasis kūdikio krepšys, uždėtas ant važiuoklės, jį galima nuimti. Jame kūdikį galima migdyti nakčiai, nes yra pakankamai gilus, todėl galima įdėti čiužinį.
 
Sportinis vyresniam vaikui skirtas vežimėlis gali turėti ir horizontalią padėtį, tačiau vaiko jame negalima migdyti nakčiai, nes gultas nenuimamas nuo važiuoklės. Svarbiausia, tokie vežimėliai yra negilūs ir į juos čiužinio neįdėsi.
 
Parduotuvėje jums teks pasikonsultuoti su specialistais. Pasidomėkite apie vežimėlio pritaikymo galimybes, ar tinka kelionėse, kaip sulankstomas ir išlankstomas, ar galima keisti kūdikio sodinimo padėtį, koks lopšys, ar tinka automobilyje ir t.t. Kai kurie naujos kartos vežimėliai turi keturių ratų važiuoklę ir didelius ratus, todėl juose kūdikius galima vežioti net ir nelygiais keliais.
 
Prieš pirkdami bet kokius reikmenis, taip pat ir vežimėlį, pasikalbėkite su kuo daugiau žmonių, auginančių mažus vaikus, nes jų patarimai ir patirtis bus labai vertingi. Vertėtų apsvarstyti galimybę vežimėlį pasiskolinti iš draugų ar giminaičių, arba nusipirkti naudotą. Dėl didelių kainų parduotuvėse ir trumpo prekių naudojimo laiko, prekyba naudotais kūdikių priežiūros reikmenimis klesti.
 
Kūdikio nešynė yra naudingas ir nebrangus priedas prie vežimėlio. Į nešynę įdėtas kūdikis visada bus arti jūsų (svarbiausia, kad kelionės metu galės ramiai miegoti), ir abi jūsų rankos liks laisvos. Taip pat jums nereikės vargti stumdant vežimėlį po parduotuves arba einant į svečius ieškoti vietos, kur jį pastatyti.
 
Automobilinės kėdutės
 
Kitas svarbus pirkinys, kurio jums prireiks, jeigu vairuojate automobilį, yra automobilinė kėdutė. Vienos kėdutės būna kelionėms skirtuose rinkiniuose – tas pats lopšys, kuris gali būti dedamas ant vežimėlio, yra pritaikytas statyti į automobilį kaip automobilinė kūdikio kėdutė.

Dauguma automobilinių kėdučių naujagimiams tinka kūdikius vežioti tik maždaug iki šešių mėnesių, todėl vertėtų pagalvoti, ar pirkti naują, ar pasiskolinti iš draugų. Jeigu ketinate pirkti naudotą automobilinę kėdutę, saugumo sumetimais patikrinkite, ar ji nebuvo kaip nors pažeista.
 
Lopšiai ir lovytės
 
Kur namuose miegos jūsų kūdikis? Yra daugybė galimybių – pradedant nešiojamais ir pakabinamais lopšiais, baigiant įvairiomis lovytėmis. Iš tikrųjų naujagimiui tiks ir lovytė, ir lopšys, tačiau kelias savaites vaikutis gali miegoti ir įprastoje lovoje – svarbiausia, kad čiužinys būtų naujas.
 
Anksčiau naudotas čiužinys gali būti išgulėtas, todėl jūsų naujagimio stuburui jis nebus tinkamas. Kai kurie tėvai naujagimius dienai paguldo į nešiojamuosius arba supamuosius lopšius, o nakčiai - į kūdikio lovelę tikėdamiesi, kad lovelė kūdikiui asocijuosis su ilgu nakties miegu.
 
Verta tokį metodą išbandyti, tačiau vargu ar iki trijų mėnesių kūdikis sugebės atskirti ir įsidėmėti miego vietą. Iki to laiko nešiojamasis lopšys jam jau bus per ankštas miegoti.
Naujagimiai nuo pat pradžių geriau miega ir laisviau juda lovytėje, todėl nėra jokios būtinybės pirkti kelių rūšių lopšių, nes vis tiek greitai jie nebetiks naudoti.
 
Naujagimiui geriausia nupirkti medvilninę patalynę. Ypač svarbu, kad miegodamas kūdikis neperkaistų, todėl neklokite jo vilnonėmis antklodėmis.
 
Nustatyti, ar kūdikiui ne per vėsu, galite palietę jo sprandą: jeigu jis šiltas, kūdikiui ne per vėsu. Jeigu kūdikiui augant keisite lovytes, kiekvienai jums reikės poros akytų paklodžių, dviejų aptempiamų paklodžių ir dviejų antklodės užvalkalų.
 
Naujagimiams pagalvių nereikia, nes jų galva turi gulėti tiesiai ant čiužinio. Parduotuvėse prekiaujama įvairiomis kūdikiams skirtomis pagalvėlėmis, lovyčių užuolaidėlėmis ir pūkinėmis antklodėmis, tačiau naujagimiams jos nerekomenduojamos, nes gali užkristi ant veido ir užspausti kvėpavimo takus.
 
Maitinimo ir vystyklų keitimo reikmenys
 
Iš mažesnių naujagimių priežiūrai reikalingų priemonių rekomenduojama įsigyti klijuote aptrauktą nedidelį pervystymo čiužinį ir plastikinį puodą arba dėžę su dangčiu, į kurį būtų galima mesti panaudotas vienkartines sauskelnes arba skalbimui skirtus vystyklus.
 
Panaudotos sauskelnės laikomos uždarame inde tol, kol galėsite jas išmesti į konteinerį. Toks indas nėra būtinas, bet taip rečiau reikės nešti šiukšles ir šiukšliadėžės ir išvengsite nemalonaus kvapo. Kūdikiui skirtoje vonelėje jums bus patogiau ir lengviau maudyti naujagimį, tačiau šis daiktas taip pat nėra būtinas.
 
Jeigu jūs ketinate naudoti mažiau aplinką teršiančius vystyklus, o ne sauskelnes, jums teks nusipirkti ne mažiau kaip 30 vystyklų, nes juos keisti teks apie 10 kartų per parą. Taip pat reikės plastikinių kelnaičių, segtukų ir įdėklų vystyklams.
 
Vystyklai kainuos mažiau negu sauskelnės, tačiau juos teks skalbti ir džiovinti. Jeigu naudositės specializuotos skalbyklos paslaugomis, kaina išeis beveik ta pati, kaip ir naudojant sauskelnes.
 
Maitinimo reikmenys
 
Jeigu dėl kažkokių priežasčių negalėsite maitinti naujagimio pati, jums jų reikės daugiau buteliukų, negu toms, kurios maitina krūtimi. Maitinančioms krūtimi mamoms pakanka dviejų arba trijų.
 
Žinokite, kad kūdikius iš buteliuko galima maitinti savo nutrauktu pienu arba pieno mišiniu, todėl tam taip pat reikia pasiruošti. Nusipirkite žindukų su nedidele angele, nes kitaip naujagimis nespės ryti pieno ar mišinio.
 
Kol kūdikiui sueis šeši mėnesiai, buteliukus reikės sterilizuoti. Tai daryti galima keliais būdais:
 

  • sterilizavimo inde, į kurį pilama vandens ir dedama kietos sterilizuojamosios medžiagos tabletė arba sterilizuojamojo skysčio. Buteliukai ir žindukai mirkomi kelias valandas;
  • naudojant elektrinius arba mikrobangų garintuvus, kuriuose buteliukai ir žindukai vandens garais sterilizuojami kelias minutes. Dažniausiai sterilizavimo įranga parduodama kartu su buteliukais.

Komentarai

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai