Ką daryti, jei vaiką kankina naktiniai košmarai?

Reed Kaestner/Corbis nuotr.

Naktiniai košmarai – vienas iš baisiausių mažo vaiko išgyvenimų. Sapnuojami košmarai labai glaudžiai susiję su vėliau atsirandančiomis baimėmis. Dažniausiai tai – lyg užburtas ratas. Susapnavęs košmarą vaikas staiga ima bijoti tamsos ar likti kambaryje vienas, o jausdamas baimę jis ir vėl ima sapnuoti košmarus. Todėl kovoti tenka su abejomis blogybėmis vienu metu.

Kaip atsiranda naktiniai košmarai? Visų pirma norėtume paminėti vieną svarbų faktą: naktiniai košmarai atsiranda tik tuomet, kai vaiko fantazija būna pakankamai išlavinta. Taigi savaime suprantama, kad didžiausią įtaką daro per dieną patirti įspūdžiai, kurie įvairiomis formomis atgimsta naktinio miego metu. Kartais tėveliai, susidūrę su naktiniais košmarais, nesupranta iš kur jų vaikas prisigaudo tokių baisių minčių. Viskas labai paprasta: per dieną vaikas susiduria su daugybe vaizdinių ir garsų, kurie suaugusiam žmogui yra visiškai įprasti, tačiau mažyliui – nauji, todėl ilgam įstringantys į atmintį.

Vieną kartą susapnuotas košmaras gali atgimti ir kitomis naktimis, nes vaikas, patyręs tokį sukrėtimą, prieš eidamas miegoti greičiausiai prisimins, kas nutiko aną naktį ir savaime užprogramuos smegenis galvoti apie neigiamus dalykus.

Kaip išvengti naktinių košmarų? Izoliuoti vaiką nuo neigiamo aplinkos poveikio neįmanoma, ypatingai nežinant, kas tiksliai vaiką taip įtakoja. Juk kartais tiek suaugusiųjų, tiek vaikų fantazija būna labai laki, todėl net ir elementariausi dienos išgyvenimai gali virsti naktiniais siaubūnais. Ir vis dėl to, siūlome tau išbadyti kelis patikimus būdus:

  • Jei leidi vaikui žiūrėti televizorių, pasistenk, kad vaikas matytų tik teigiamas laidas ar filmukus. Taip, labai gaila, bet ir vaikams skirti šiuolaikiniai filmukai dažniausiai vaizduoja daugiau neigiamų dalykų, nei teigiamų.
  • Pasirūpink, kad dienos metu vaikas patirtų kuo daugiau gerų emocijų. Jei mažylis pamatė kažką, kas jį sukrėtė, būtinai apie tai pasikalbėkite, kad vaikas galėtų išgyventi sukrėtimą garsiai, o tu galėtum jam viską paaiškinti ir jį nuraminti.
  • Prieš miegą skirk dėmesio savo mažyliui, kad jis jaustųsi saugus ir mylimas. Paklausinėk vaiko, kaip praėjo jo diena, ką jis prisimena, kas jam patiko, o kas ne. Taip sužinosi, ar vaikas nepatyrė kokio nors streso.
  • Užmigti vaikas turėtum tik su geromis emocijomis, todėl jei matai, kad vaikas neramus, gali aptarti su juo sekančios dienos planus. Žinodamas, kad rytoj jo laukia kažkas smagaus, jis miegos tikrai ramiau.
  • Dienos metu pasistenk, kad vaikas turėtų pakankamai aktyvumo. Gerai išsidūkęs jis labiau norės miego, taigi ir ramiau miegos.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai