Ką daryti, jei vaikas nevalgo

Sumažėjęs apetitas – dažna mažų vaikų problema, kurią išspręsti nėra labai sunku, tereikia noro, supratimo ir šiek tiek kantrybės. Supratimą paminėjome ne šiaip sau, nes vaiko maitinimas – tai ne tik mechaninis veiksmas. Tai dalis vaiko psichologijos, kurią reikia perprasti, kad ši problema būtų įveikta kuo greičiau ir paprasčiau.  

Visų pirma turėtum atkreipti dėmesį ne į tai, kaip paskatinti mažylį valgyti, bet į tai, ko reikėtų vengti prieš maitinimą ir maitinimo metu. Juk kartais net nesusimastydamos, mamytės pačios užkerta kelią geram apetitui.

Ko reikėtų vengti?

  • Per didelio kiekio gėrimų. Nuolatinis gėrimas kartais būna įtakotas ne troškulio, o paprasčiausio įpročio. Ypatingai tais atvejais, kai vaikui leidžiama gerti ne vandenį, o sultis ar kitus saldžius gėrimus. Dauguma mamyčių įpila gėrimą į vaikui skirtą bonkutę ir leidžia ją nešiotis su savimi. Tokiu atveju vaikas gali gurkšnoti nuolatos, todėl jo skrandukas pastoviai būna pripildytas ir slopina tikrąjį alkio jausmą.
  • Užkandžiavimų prieš maistą. Žinoma, mažyliui saldainiukai yra kur kas skanesni nei mėsos kepsnys, o mamai taip sunku atsakyti, kai vaikas taip gražiai paršo dar vieno saldėsio. Ir visgi, jei jau susidūrei su maitinimo problemomis, turėtum išmokti riboti vaiko užkandžiavimą. Jei jau pripratinai mažylį kasdien gauti skanėstų, stenkis, kad tai vykto po pietų, o ne prieš juos.
  • Per didelių porcijų. Vieni vaikai gali suvalgyti didesnes porcijas, kiti – mažesnes. Jei pastebėjai, kad tavo vaikas neįveikia viso jam patiekto maisto, tiesiog sumažink porcijas. Nepamiršk, kad organizmas turi gauti įvairių maisto produktų, todėl prieš pagrindinį patiekalą patiekta per didelė sriubos porcija skranduke užims kito patiekalo vietą ir organizmas nesugebės pasisavinti visų jam reikalingų maistinių medžiagų. Ir tikrai neverta nerimauti, kad sumažinus porcijas vaikutis liks alkanas. Nepasisotinęs jis leis tau tai suprasti.
  • Versti valgyti per prievartą. Kai vaikas yra alkanas, jo organizme išskiriamos virškinimo sultys, leidžiančios geriau įsisavinti maistą. Kai apetito nėra, maistas blogiau įsisavinamas, todėl prievartinis maitinimas sukels didesnių problemų, nei tiesiog nepavalgymas.
  • Gaminti tada, kai vaikas išalksta. Jei pradėsi pataikauti ir derintis tik prie vaiko poreikių, suardysi visą nustatytą dienos ritmą ir tiesiog pakenksi vaiko skrandžiui. Nepamiršk, kad valgyti kasdien reikia tuo pačiu laiku. Jei kartą vaikas nėra alkanas, nieko jam nenutiks. Iki sekančio maitinimo jis tikrai praalks.
  • Gaminti tai, ko vaikas reikalauja. Tiek vaikai, tiek suaugusieji turi savo pamėgtus patiekalus. Deja, maisto racionas turi būti įvairus, todėl valgyti vieną ir tą patį pamėgstą maistą tikrai nerekomenduojame. Žinoma, tu turėtum atsižvelgti į vaikučio poreikius, tačiau tuo pačiu nepamiršk sveikos mitybos piramidės principų, kurie yra būtini augančiam organizmui.

2 psl. »

Komentarai (18)

nerija 2014-11-05 01:56
Merginos ir moterys, prasau, geriau man rasykit el. pastu. Neskambinkit kada papuole jums patogus laikas. As irgi zinokit turiu savo asmenini gyvenima. Mano el.p. [email protected] Iki malonaus.
nerija 2014-11-05 00:56
Mano vardas Nerija. Man 41 metai.Uzauginau nuostabu sunu kuriam siuo metu 21m. Kitam mano suneliui siuo metu devyneri. Niekuomet neturejau problemu su vaiku valgymu. Bet teko susidurti su tomis problemomis del seses vaikiuku. Jas velgi issprendziau. Nenoriu girtis ar saves reklamuoti, bet paskambinti ir pakalbeti su manimi visada galite siuo tel. nr.8671 02592
mamukas 2014-04-09 02:18
as turiu didelia problemele...mano suneliui jau 3metukai ir jis turi labai maza meniu. perline nose,manai,makaronai(be jokiu padazu),plaktas kiausinis,sriuba,palangos duona(sausai),dar kartais desrelias suvalgo,obuoliai ir bananai,pienas.man jau nuo to meniu bloga daros,o ji purto ir ne uz ka nepaims kito maisto.nezinau ka man daryti ir kaip ji pripratinti prie ivairesnio maisto.gal kas susidurete su tokia problemele??? ka darete???
mama 2014-03-16 16:31
pas mus tas pats kaip pas mama Daiva,:)
tik mums 1emtukas
mama Daiva 2014-02-04 10:04
mano mazylei 7menesei nelabai iseina susitarti kad valgytu ji gere daug skisciu sulciu arbatos o i maista nelabai net ziuri. kai pradedam valgiti po poros sauksteliu pradeda muistitis verkt griebe uz sauksteliu ir meta zemen pradeda zviegti arba uzsima pasalineis dalikais ji tokia maza atrodo taciau su savo charakteriu. bandziau ir valgima paversti zaidimu taciau nieko neiseina nezinau ka daryti? :-(
jauna mama 2013-09-23 14:50
mano vaikuj 1metai ir 6men irgi prastai valgydavo, nupirkom jam vitaminu ir viskas susitvarke, dabar valgo grazu ziuret;)
inga 2013-01-29 11:03
kaip paprasta pasakyti neversti valgyti,mano mažiui 1.2metuko,o su maistu amžina problema esame ant mažakraujystės ribos ir nei gražumu nei piktumu neima priversti valgyti apsoliučiai jokio maisto,dabar jau ir pieno atsisako,o visi tik ta ir tekartoja išalks valgys jau antra savaitė neišalksta,taip,kad nenusikalbėkit,čia reali problema nevalgymas
eva 2013-01-02 19:09
nepataikavau,kol neatsirado mazakraujyste...o klinikose gavau barti,taigi variantas,,isalks paprasys pats,,nesamone...
ąąąą 2012-11-17 13:41
bet ka daryt kad antiek vaikas nevalgo kad net imunine sistema nusilpsta ciut ne iki komos?
Nesvarbu 2012-05-12 14:25
Nežinau klausimu jusu koki galiečiau patarti jusu klausimu manau kad Gabrieles klausimas butu geras
ir taip gali buti kad vaikas nevalgo mano koše na man taip yra buve kai buvau maža;
ir nevalgau košes tai toks man įpatumas kad nevalgau nieko ko je valgo pvz,aš noriu maža porsija bet ne košes

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai