Ką daryti, jei vaikas pradėjo keiktis?

Nors visi tėveliai puikiai supranta, kad jų atžalėlė negyvena visiškai uždarame pasaulyje ir nuolat susiduria su pačiais įvairiausiais žmonėmis, vis dėlto iš jos lūpų pasipylę keiksmažodžiai neretai tampa labai nemalonia staigmena. O jeigu mylimas sūnelis arba dukrytė pradeda keiktis prie svečių arba poliklinikoje, ką čia slėpsi – atsiginti smerkiančių žvilgsnių neįmanoma. Ką daryti?

Kodėl vaikas pradeda keiktis?

Turi suprasti, kad jeigu mažylis pradėjo vartoti negražius žodžius, vadinasi, jis ne pats juos sugalvojo, o iš kažko juos išgirdo. Tai gali būti tiek suaugusieji, tiek kiti vaikai, kurie išgirdo iš tų pačių šaltinių. Keiksmai „užkrečiami“ – jie plinta lyg virusas. Pastebėtina ir tai, kad keiksmažodžių netrūksta ir populiariuose filmuose, serialuose ir laidose – juk negali visą laiką matyti, ką žiūri vaikas. Net jeigu tai griežtai kontroliuoji, iš anksto tokių dalykų žinoti neįmanoma.

Kaip padėti atsikratyti šio įpročio, jeigu vaikas dar visai mažas?

Jeigu mažyliui dar nėra net trejų, geriau pasistengti nekreipti į tai dėmesio. Kad ir kaip žaviai atrodytų atžala, tardama „pikantiškus“ žodžius, tavo juokas ir palankumas sukels nepageidaujamą reakciją – juk vaikas tai visada vertina kaip paskatinimą. Jis pradės tai daryti vėl ir vėl, kad sukeltų tau šypseną. Na, o kartojamas žodis įsitvirtina, tad atsiskratyti jo būna daug sunkiau.

Bausmės ir barniai dėl tos pačios priežasties taip pat nėra veiksmingi – keiksmažodžiai prigyja dar geriau. Na, o aiškinimai ir pokalbiai tokio amžiaus vaikasm per vieną ausį įeina, per kitą – išeina. Esmė ta, kad mažylis dar nesuvokia nei šių žodžių reikšmės, nei vartojimo ypatybių – tai lieka už jo psichikos ribų.

2 psl. »

Komentarai (7)

jurga 2019-11-08 09:33
mano sunus keikiasi tik tai, kai supyksta, o pyksta ir isterikuoja nuolatos..nezinau kaip elgtis:ir graziuoju bandom ir piktuoju, jo niekas neveikia. vyresnysis sunus nera prie musu,tevu, ne karto nusikeikes ar mus kazkaip negraziai pavadines, o mazasis lyg velniu apsestas..kaip ji nuraminti?
Keiksmai 2018-10-03 18:35
As net kaip aiskinu vaikui jog Tai negrazus zodziai vistiek ziuri y akis ir spiceliai juos sako, vaikui 3 metai. Darzely jau ir aukletoja pasake kad tuos zodzius vartoja, zino jog Tai negrazu bet vistiek juos vartoja. Nezinau ka daryt, ignoravimas nepadeda
Del keiksmu 2012-08-30 13:43
Keiksmazodis, tai savotiskas issireiskimas, keiksmai atpalaiduoja, nuramina ir t.t paieskokit normaliu straipsniu apie tai. Aisku, tai negera grazu, bet zmogiska ir naturalu, tad nereikia cia pasakot jog nesikeikiat, o jei ir nesikeikiat mintyse vistiek, tai padarot.
Laura 2012-08-25 20:28
Niekada nesikeikiu girdint dukrai- to laikausi grieztai!Aisku ji daug keiksmazodziu girdi kitoje aplinkoje ir mokykloje,bet bent jau siai dienai supranta,kas tai yra,kad tai negrazu,ir dar neteko jos girdeti keikiantis.Mes daug kalbames apie negrazius ir negerus dalykus..Vaika reikia aukleti.Tik nevisi vienodai pasiduoda auklejimui.
taip ir buvo 2012-08-18 18:13
su musu pirmaja dukra,jokios reakcijos is musu puses ir nebeliko jokiu keiksmazodziu,pamirso
Aleksandra 2012-08-14 14:03
nelabai tikiu, kad ignoravimas ankstyvame amžiuje yra geriausia išeitis
Kamilė 2012-08-14 12:21
man juokinga, kai tėvai yra keikūnai, bet pyksta, kad keikiasi vaikas

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai