Ką daryti, jei vaikas šlapinasi į lovą?

Šlapimo nelaikymas naktį – gana plačiai paplitusi problema, su kuria susiduria maždaug 18–20 % vaikučių. Kaip jiems padėti?
 
Problemos priežastys
 
Skiriami du enurezės tipai. Pirminė enurezė – tai įgimta problema, dėl kurios kalta „nebrandi“, dar nesusiformavusi centrinė nervų sistema (vaikutis nuo mažų dienų šlapinasi į lovą). Antrinė – kai „avarijos“ nutinka po kokių nors sukrėtimų, išgyvenimų ir psichologinių traumų, nors iki tol nieko panašaus nebūdavo kelis mėnesius ar net metus.
 
Pirmuoju atveju vaikai dažniausiai per daug neišgyvena, nes įsivaizduoja, kad iš to išaugs (bet jei vaikų darželyje juos ims erzinti, tikrai kils klausimas, kodėl kiti gali pabusti ir nueiti į tualetą, o jie – ne). Antruoju atveju viskas sudėtingiau: mažieji itin stipriai išgyvena.
 
Pirmas dalykas, kurį turi padaryti tokį mažylį auginantys tėveliai – parodyti atžalą pediatrui, kad būtų galima išbraukti visas psichologines priežastis (šlapimo vaikas gali nelaikyti dėl šlapimtakių infekcijos, šlapimo pūslės patologijų ir kt.). Tokiu atveju skiriamas medikamentinis gydymas.
 
Antrinę enurezę, kaip jau minėta, sukelia psichologinės traumos (artimo žmogaus netektis, konfliktiškos situacijos, tėvų skyrybos ir t.t.). Šiuo atveju medikamnetų greičiausiai nereikės – užteks pasirūpinti, kad šeimoje būtų kaip galima ramiau, skirti atžalai daugiau laiko ir dėmsio.
 
Bendri patarimai

 • Girkite vaiką už kiekvieną „sausą naktį;
 • Išbraukite iš atžalos meniu šlapimą varančius produktus ir gėrimus;
 • Migdykite kasdien tuo pačiu laiku;
 • Neleiskite prieš miegą žiūrėti televizoriaus ar žaisti triukšmingų žaidimų;
 • Likus valandai iki miego, kas 20 minučių pasiūlykite vaikui nueiti į tualetą – pediatrai mano, kad tokia „treniruotė“ labai naudinga vaiko šlapimo pūslei;
 • Nesišaipykite iš vaiko, jei nelaimė vis dėlto atsitiko;
 • Nebauskite už šlapią patalynę ar kelnytes;
 • Jeigu „avarija“ nutiko pirmą kartą, stenkitės neparodyti, kad apie tai žinote, likviduokite „padarinius“ nepastebimai;
 • Nupirkite vaikui kietesnį čiužinį, truputėlį pakelkite kojūgalį;
 • Žadinkite atžalą, kad nueitų į tualetą, tik po to, kai išmiegos 2–3 valandas (t.y. „gilaus“ miego fazėje);
 • Patieskite dvi paklodes su klijuote tarp jų – tada prireikus bus galima greitai nuimti viršutinį sluoksnį ir miegoti sausai toliau.

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama