Ką daryti, jeigu vaikas nenori mokytis?

Žiemos atostogos jau praėjo, viskas grįžta į senas vėžes... Deja, tai reiškia, kad ir vėl teks susidurti su įprastomis problemomis, pavyzdžiui, su vaikų nenoru mokytis.

Jeigu tavo sūnelis arba dukrytė lanko mokyklą, pats metas susigriebti – mokslo metai jau įpusėjo, atidėlioti nėra kada. Deja, vaikams labiau patinka sėdėti prie kompiuterio arba televizoriaus, o ne prie knygų... Namų darbai jiems kelia siaubą, o pasipylę dvejetukai ir trejetukai motyvacijos neprideda. Tad kaip priversti juos mokytis?

„Mokytis nuobodu“

Taip, vienuolikos metų vaikui mokslai tikrai neatrodo patrauklūs. Esmė ta, kad medžiaga būna dėstoma tikrai nuobodžiai (gal ir ne visada, bet labai dažnai), be jokio kūrybiškumo. Tai sausa teorija, kurią reikia iškalti. Daug kas priklauso nuo mokytojų. Jeigu jie nesugeba sudominti, tuo tenka užsiimti tėveliams.

Aptark su vaiku jo pomėgius. Gal atėjo laikas peržiūrėti prioritetus? Juk visko išmokti ir įsisavinti yra tiesiog neįmanoma.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad „neįdomu absoliučiai viskas“. Tokiu atveju reikia atkreipti dėmesį, kuo vaikas užsiima už mokyklos ribų, kokios jo pramogos. Gal kai kurių geriau atsisakyti?

„Mokytis sunku“

Taip, tai tiesa. Šiandien visi kalba, kad vaikai gauna per daug informacijos, tačiau vargu ar kas artimiausiu metu pasikeis. Kita vertus, programos yra kruopščiai sudaromos taip, kad vidutinių gabumų „statistiniam mokiniui“ jos nebūtų neįkandamos.

Daugiausia problemų kyla praleidus kokią nors temą arba nedarant namų darbų. Aptark situaciją su vaiku: gal problema ta, kad jis iš tiesų kažko negirdėjo (sirgo, ko nors nesuprato), tad dabar nebegali pasivyti kitų?

Kai dalykas tapo nesuprantamas, jis ėmė atrodyti ir nuobodus. Jeigu vaikui nesiseka, natūralu, kad jis ima blogiau save vertinti. Apsauginė jo reakcija bus neapykanta kurioms nors konkrečioms pamokoms, tad nenustebk, jeigu sūnus ar dukra ims jas praleidinėti, bandyti išsisukti visais įmanomais būdais.

2 psl. »

Komentarai (4)

Lijana 2022-01-14 01:56
Sveiki,
Turiu trys berniukus, 18, 14 ir 5 .Situacija tokia nevaldoma aš nebežinau ką ir kaip daryti ir kaip elgtis. Jaučiu, kad aš pati darau kažkur klaidaų.
Mano paaugliai berniukai visai nenori mokytis jiems niekas neįdomu. Jie tik žaidžia kompjuterinius žaidimus ar stebi kitų gyvenimus internete. O jai uždraudžiu tai tuomet telefono nepaleidžia iš rankų
Jaučiu ką nebesakyčiau, ką nebedaryčiau viskas blogai. Tiesiog jaučiu, kad prarandu ryši su vaikais nes aš tik pikta mama kuri niurzga ir viską draudžia. Tėtis dažniausiai nuošalyje ir tai mane dar labiau trikdo. Situacija nevaldoma aš nežinau....Jaučiu kad pasiduodu nes bijau prarasti vaikų meilę ir pasitikėjimą. Aš kažką darau metaip....
Nesvarbu 2012-05-12 14:14
Vaikas nenori mokyntis man taip pat yra buve kad nenoru mokyntis per daug sunku.pvz.anglu
aš nemoku anglu tai man buvo palengvinta programa.Kad butu lengvau mokyntis nors galietu vaikas ir mokyntis namuose.
O, taip 2012-01-30 15:00
Bet net ir aš matau, kad reikalavimai vis didesni. Logiška, kad viskas nebus įdomu.
Laura 2012-01-30 07:57
Kaip visa tai pažįstama :)

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai