Ką daryti, jeigu vaikas nenori valgyti

Daugelio suaugusiųjų atmintyje vis dar kirba nemalonūs vaikystės prisiminimai. Tikriausiai ir tau kažkada teko atsidurti tokioje padėtyje, kai visai nenorėjai valgyti, o paslaugi mamytė arba močiutė tūpčiojo aplinkui ir visaip bandė įsiūlyti suvalgyti dar vieną šaukštelį, ir dar, ir dar...

Dabar jau turi savo vaiką, ir tikriausiai jauti pareigą primaitinti jį taip, kad „per siūles braškėtų“. Jeigu mažylis atsisako, tai ima atrodyti kaip tikrų tikriausia katastrofa. Ką daryti tėveliams, jeigu atžala blogai valgo arba visiškai atsisako maisto?

Neversk valgyti per jėgą

Niekada neprievartauk vaiko ir neversk jo įveikti savo porcijos. Tokia prievarta naudos neduoda, tik kenkia: tai atsiliepia ir fizinei, ir psichinei vaiko sveikatai, sutrikdo virškinimą ir medžiagų apykaitą, gali sukelti alergiją.

Atmink, kad mažylis geriau už tave žino, kada yra alkanas. Jeigu jis nenori valgyti, vadinasi, nenori. Ar iš tiesų reikia kažkur skubėti? Tiesiog truputį palauk. Jeigu vaikas atsisako tik tam tikro maisto, gal jam šiuo metu to visai nereikia?

Šiuo atveju nereikia pasitelkti vaizduotės ir įkalbinėti, sakyti: „Suvalgysi – būsi tikras stipruolis!“, „Nevalgysi – vaikai išjuoks, sakys, koks tu mažas ir silpnas“, ir panašiai. Tai taip pat prievarta, tik kitokios formos.

Nebark savo mažylio, kad jis kažko nenori, ir nebausk jo. Geriau pasistenk suprasti.

Maistas – ne apdovanojimas

Maistas neturėtų būti suvokiamas kaip apdovanojimas, todėl nereikėtų atsilyginti vaikui saldainiais ar ledais už tai, kad jis susidėjo žaisliukus į dėžę, pasiklojo lovą, susitvarkė kambarį ar per prievartą suvalgė lėkštę sriubos. Tikriausiai sutiksi, kad maisto paskirtis yra visai kita – jis reikalingas, kad gautumėm visų būtinų medžiagų, kad galėtumėm gyventi. Jausti valgymo malonumą, žinoma, gerai, tačiau nereikia iškreipti šios sampratos. Saldainiai, šokoladukai, pyragėliai ir kiti skanėstai nėra pats geriausias būdas pelnyti vaiko palankumą ar priversti tavęs klausyti, tad norimų rezultatų taip vargu ar pasieksi – greičiau išlepinsi mažylį ir sutrikdysi jo medžiagų apykaitą.

2 psl. »

Komentarai (6)

Nesvarbu 2012-05-31 16:57
kurties norejau pasakyt
Nesvarbu 2012-05-31 16:56
o,kai aš buvau maža tai mane priverte valgyt ligonine mano sese bet,jinai nežinojo kad tai aš buvau priverte valgyt koše buvau irgi užsispyrėlė kaip ir tu Tirlilir
bet manau nereiketu iškart priversti valgyt kada nori valgyt arba verkia tada duodu valgyt nes juk vaikas negali dar kalbeti duočiau iš kuties pienuka o,poto iš buteliuka tada nusipirksu važymeli tada lova reikes nupirk,vaiku.?
Nesvarbu 2012-05-12 14:12
Nebutina priversti maista kad vaikas valgytu tokom porcija,ar koki bandele pasulyt.Kad vaikas galietu ramai eiti lauka
karma 2012-01-16 19:55
mano nuomone svarbiausia vaiko neversti, nes kuo labiau versit - tuo labiau jis priesinsis. As laikausi taktikos nenori - nevalgyk, noresi - nebus.
Tirlilir 2012-01-16 18:00
Manęs valgyti niekas nepriversdavo, nors iš kailio nerdavosi. Buvau užsispyrėlė.
Emilija 2012-01-16 13:12
Sutinku su straipsniu

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai