Ką daryti, kad plaukai būtų purūs ir gražūs?

Per vieną dieną išretėjusių plaukų neatsiauginsi (nekalbame apie jų priauginimą). Ką daryti, kad jų atrodytų daugiau? Kaip suteikti purumo?

Pradėkime nuo taisyklingo galvos trinkimo. Labai svarbu išsirinkti tokį šampūną, kuris tiks tavo plaukams (gali būti, kad teks išmėginti daugybę, kol rasi pateisinantį tavo lūkesčius). Jeigu leidžia finansinės galimybės, šią priemonę būtų geriau įsigyti kokiame nors salone. Pasikonsultuok su savo kirpėja – ji pažįsta tavo plaukus, tad būtinai ką nors patars.

Apie konkrečius gamintojus šį kartą nutylėsime – kas tinka tavo draugei, nebūtinai tiks ir tau. Kai renkiesi šampūną, atkreipk dėmesį, kad jo sudėtyje būtų vitaminų B3, B5 ir amino rūgščių. Vitaminas B5 stiprina plaukų svogūnėlius, aprūpina plaukus deguonimi, vitaminas B3 yra atsakingas už jų augimą ir ypatingą pigmentą. Jeigu jo trūksta, plaukai ima anksti žilti.

Geriausia šiuos vitaminus vartoti ne tik išoriškai, bet ir su maistu ar papildais. B grupės vitaminų yra jautienoje, kepenyse, mielėse, žuvyje, vištienoje, duonoje. Tinkamai maitinantis pagerėja ne tik plaukų, bet ir odos, nagų, bendra viso organizmo būklė.

Po plovimo šampūnu reikėtų naudoti balzamą arba kondicionierių (patartina rinktis tų pačių gamintojų). Kondicionierius tepamas maždaug nuo plaukų vidurio iki galiukų. Jeigu paskirstysi jį per visą plaukų ilgį, jie greičiausiai susiplos ir praras išvaizdą.

Purumo suteikia dilgėlių nuoviras – jis pašiaušia plaukų žvynelius, todėl plaukai atrodo puresni. Galima dilgėles tiesiog užpilti verdančiu vandeniu ir palaikyti pusvalandį, kad pritrauktų, o po to išskalauti šia arbata plaukus. Jeigu vasarą vaistažolių nerinkai, visada gali jų įsigyti vaistinėse, arba paieškoti šampūno su dilgėlių ekstraktu – jis taip pat didina plaukų apimtį.

2 psl. »

Komentarai (4)

kamile 2017-10-11 23:16
nelabai zinuove kamile
kamile 2014-10-29 15:41
skaiciau zurNALE JEI NORI KAD TAVO PLAUKAI BUTU REIKIA STIKLINE ALAUS IR CITRINOS SULTCIU(KAD PRAINAIKINTU KVAPA) ISIPLAUKU GALVA SAMPUNU ISSKALAUK APIPILK ALUMI IR SULTIMIMIS IR ISAKALAUK
Viktorija 2012-05-18 19:41
Puiki gudrybė :D
Kotrė 2012-05-18 18:04
Mano plaukai tamsūs, stori ir ilgi. Jeigu išskalauju juos lediniu vandeniu, jie ima laaabai gražiai bligėti. Purumo tai nesuteikia, tačiau dėmesį nukreipia kitur :)

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai