Ką daryti, kad smėlio dėžės žaidimai būtų saugūs?

Šiuolaikiniai skeptikai jaunąją kartą dažnai vadina sugadinta. Pasak jų, šiais laikais vaikams nėra įdomūs lauko žaidimai, jie verčiau lieka namie ir, įnikę į planšetinius kompiuterius bei telefonus, laiką leidžia skaitmeninėje erdvėje. Tačiau ar tikrai ši situacija yra tokia vienareikšmiška?

Mūsų kalbinti pigu.lt specialistai teigė, jog tikrai ne. Pasak jų, lauko žaidimai vis dar yra viena iš mėgstamiausių vaikų pramogų. Tai rodo tėvelių pirkiniai – smėlio dėžės vis dar yra vienas populiariausių ir perkamiausių žaidimų vaikams. Ir visai nenuostabu, juk vargu ar kompiuterinis žaidimas vaikams kada nors atstos galimybę lakstyti kieme, susitikti su draugais, fantazuoti ir savo rankomis statyti smėlio miestus.

Vaikų žaidimai nesikeičia. Tačiau, kaip anksčiau, taip ir dabar, smėlio dėžėje vaikų tyko įvairūs pavojai. Nuo smėlyje besiveisiančių mikrobų iki neapsaugotų aštrių kampų, kietų ar atpleišėjusios medienos pagrindų – smėlio dėžė gali tapti tikru karo lauku. Tad ką daryti, kad vaikas būtų ne tik laimingas, bet ir sveikas bei saugus? Pigu.lt specialistai pataria dėmesį atkreipti į kelis dalykus.

Visų pirma, svarbu įsigyti tinkamą smėlio dėžę, parenkamą pagal vaiko amžių. Mažyliams iki 3-jų metukų tinkamiausios nedidelės, pastatomos, įvairių formų bei spalvų smėlio dėžės. Svarbu, kad dėžė vaikui nebūtų per gili, o rėmas per aukštas, kad vaikas pats galėtų į ją įlipti ir išlipti iš jos. Vyresniems vaikams siūloma rinktis standartines medines ar plastmasines dėžes, statomas lauke. Tuo tarpu vaikams iki maždaug pusantrų metų žaisti smėlio dėžėje iš vis nepatartina.

Kitas svarbus aspektas – saugumas. Dėžės pagrindas, aikštelė aplink dėžę ir galiausiai – pati smėlio dėžė privalo nekelti grėsmės vaiko saugumui bei sveikatai. Smėlio dėžės privalo būti pagamintos iš nekenksmingų medžiagų (medienos, specialios plastmasės ar kt.). Be to, aikštelė aplink dėžę turi būti išklota specialia danga, kuri vaikui nukritus apsaugotų jį nuo sužalojimų.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik į smėlio dėžės aplinką, bet ir palaikyti tinkamą higienos lygį dėžėje. Norint užtikrinti, kad jūsų vaikas žaistų sterilioje, nesuterštoje dėžėje, būtina naudoti specialų smėlio dėžėms skirtą smėlį, be to, nuolat jį keisti. Tačiau net ir tai neapsaugo smėlio dėžės nuo įvairių atmosferos ir gamtos poveikių, todėl norint užtikrinti visokeriopą saugumą, nenaudojamas smėlio dėžes būtina dengti specialiomis dangomis.

Tai – keli aspektai, į kuriuos pravartu atkreipti dėmesį leidžiant vaikams žaisti smėlio dėžėse. Tačiau svarbu prisiminti ir dar vieną niuansą. Sakoma, kad neprižiūrimi vaikai susižeisti gali ir tuščiame kambaryje. Dėl to pats svarbiausias veiksnys smėlio dėžės žaidimų metu yra akyla tėvų priežiūra. Tik atkreipę dėmesį ne tik į dėžės kokybę, bei žaidimų aikštelės saugumą, bet ir skyrę vaikams savo laiką ir dėmesį, sukursite jiems visapusišką komfortą bei žaidimų džiaugsmą.

Komentarai

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai