Ką daryti, kad vaikas augtų laimingas?

Šį klausimą sau užduoda tikriausiai visi tėveliai be išimties. Noras, žinoma, gražus ir suprantamas, tačiau už tokio rūpesčio gali slėptis bet kas – nebūtinai meilė mažajam žmogui ir jo individualumui. Esmė ta, kad laimę kiekvienas suvokiame savaip, ir norėdami, kad vaikas augtų laimingas, mes galime nejučia įpiršti jam savo sampratą ir traumuoti sūnelį arba dukrytę visam gyvenimui. Kaip to išvengti? Ką daryti, kad tu ir tavo mažylis iš tiesų būtumėte laimingi?

Pasinaudok šiomis strategijomis.

Išsiaiškink, ko nori

Geriausias būdas viską susidėlioti „į lentynėles“ – užrašyti savo troškimus, siekius ir tikslus ant popieriaus. Atsakyk sau į klausimą: „Ko siekiu savo vaiko auklėjimu?“ Kitaip tariant, gali parašyti, kokį savo sūnelį ar dukrytę norėtum matyti po, pavyzdžiui, 20 metų. Tarkim, nori, kad tavo vaikas būtų sveikas, laimingas, protingas, stiprus ir individualus. O dabar kiekvieną iš šių charakteristikų apibūdink smulkiau: kokią prasmę įdedi į šiuos žodžius? Pageidautina visa tai perskaityti garsiai – tau gali padėti vyras ar kas nors iš draugų. Sukonkretink savo mintis, išsiaiškink detales.

Sakyk teigiamus žodžius

Tu jau išsiaiškinai, ko tikiesi iš vaiko, tačiau jis to niekada ir nesužinos, jeigu to jam nepasakysi. O sakyti reikia pozityviai ir esamuoju laiku: ne „Tu esi mano nelaimė“, o „Kaip džiaugiuosi, kad tave turiu“. Atmink, kad savo žodžiais tu formuoji vaiko asmenybę. Kad jis būtų laimingas, bent 5 kartus per dieną turi pasakyti jam ką nors pozityvaus, ir išreikšti savo meilę ne tik žodžiais, bet ir veiksmais (apkabinimais, gestais, šypsena).

2 psl. »

Komentarai (3)

Harieta 2012-08-13 20:37
gerumo niekas neišmokys geriau nei dėmesingi tėvai. Ir, žinoma, augintinis
Dovilė 2012-08-13 20:13
O su tom sąlygom, kaip apačioj rašoma, manau, užaugo dauguma vaikų
Goda 2012-08-13 17:58
o kaip kitaip galima suprasti "laimę", "sveikatą?

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai