Ką rankinė galėtų papasakoti apie savo šeimininkę?

Kokio moters aksesuaro negalima būtų pakeisti jokiu kitu? Sociologai ir psichologai įsitikinę, kad šiuolaikinei moteriai pats svarbiausias daiktas yra jos rankinė. Jei prieš kelis šimtmečius, damos, eidamos pasivaikščioti, su savimi pasiimdavo medžiaginį maišelį, kuriame laikydavo iškvėpintą nosinaitę, keletą monetų išmaldai ar meilės raštelį, tai šiais laikais rankinė pavirto į nedidelį namuką, su kurio silpnosios lyties atstovės juda po miestą.   

Moters rankinė – moteriškų paslapčių sergėtoja

Ką mes nešiojamės su savimi? Sociologai taip susidomėjo moters rankinės turiniu, kad net išvedė vidutinę jos užpildymo formulę. Nustatyta, kad joje yra nuo 20 iki 30 daiktų. TOP 10 sudaro: kosmetika (iki 250 g), manikiūro rinkinys (220 g), nagų lakas (60 g), šukos (120 g), plaukų lakas (210 g), servetėlės (80 g), kvepalų buteliukas (200 g), užrašų knygutė (120 g), darbo kalendorius (280 g) arba notebukas (iki 1,5 kg), mobilus telefonas (120 g) ir piniginė (nuo 150 iki 300 g). Vadinasi, vidutinis kasdienis rankinės turinys sveria nuo 1,5 iki 3 kg.

Apie ką byloja rankinės dydis?

Sėkmingam savęs realizavimui visuomenėje, žmogui būtinas užtikrintumo savimi ir saugumo jausmas. Jeigu savo viduje žmogus nesijaučia tvirtas, tai tos tvirtybės pradeda ieškoti išorinėje aplinkoje, reikalaudamas išskirtinio dėmesio arba palankaus savo veiksmų įvertinimo. Mūsų kūnas savo nepilnavertiškumo kompleksą dėl papildomų kilogramų gali kompensuoti papildomu stabilumo pojūčiu, kuris mums yra būtinas.  Psichologų nuomone, rankinė prisiima sau tam tikro skydo vaidmenį: kuo rankinė didesnė, tuo mažiau saugi jaučiasi jos savininkė ir tuo daugio vietos visuomenėje ji siekia užimti.

2 psl. »

Komentarai (5)

Egle 2012-07-06 19:44
mano manymu gana netikslus tu eksperimentu rezultatai, nes manau, kad dauguma moteru turi ne viena rankine, kurios yra skirtinku spalvu, dydziu, na ir aplamai isvaizdos. tai ka? jei as viena rankine nesuosi vienaip, o kita kitaip, tai kaip tada suprast?o pvz, jei as esu punktuali ir megstu tvarka? ta ka? nesiotis dvi rankines, kurios atspindetu mano sias dvi turimas savybes????? :D
vaida 2012-06-05 23:48
sveikutes,as turiu apie 15 rankiniu,na gal dauguma ju mazos,taciau turiu ir didesniu...o jas derinu ne su nuotaika,o aprangos stiliumi...ir nesiuoju jas visaip,kaip tik man patogu...mokslininkai manau dar tikrai nevisai supranta moteris;)
Laima 2012-06-02 19:41
As jum merginos pritariu,as is kosmetikos rankineje tesinesioju tik lupu balzama arba riebesni lupdazi,jei kartais vejas nugairintu lupas.Veidrodeli kartu su sukom,pinigine,telefona ir ausinkes.Ka cia mokslininkai isdeste tikrai nesutampa,jei man rankine patiks tai neziuriu ar ji maza ar didele.
Westa 2012-06-01 10:03
Nelabai su tokiais psichologų vertinimais sutinku. Juk tuos pačius dalykus galima interpretuoti visiškai skirtingai. Nepažįstant žmogaus daryti tokias išvada nėra labai protinga
Irma 2012-06-01 09:02
Ir vėl tas Froidas :D dieve, negaliu. skaitau ir juokiuosi. Ne iš straipsnio, iš froido

Stilius

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai