Ką reikėtų žinoti apie alkoholį nėštumo metu?

Rgrant / Dreamstime.com nuotr.

Tikriausiai tau net nereikia sakyti, kad alkoholio vartojimas gali labai pakenkti tavo būsimam vaikeliui, todėl jei tik įmanoma, turėtum pasistengti jo atsisakyti. Ir vis dėl to, kartais iškyla įvairiausių klausimų, į kuriuos ir pasistengsime atsakyti.

„Pirmąsias dvi savaites aš nežinojau, kad esu nėščia, todėl savo sveikata nelabai rūpinausi. Kartą gerokai padauginau alkoholio ir nežinau, ar nepakenkiau savo kūdikiui. Aš labai nerimauju ir nežinau ką dabar daryti. – Rasa.“

Tikrai ne vieną būsimą mamytę graužia sąžinė dėl to, kad nespėjo laiku pasirūpinti savo sveikata ir sukėlė savo būsimam kūdikėliui grėsmę. Juk kol mažylis auga mamytės pilve, jis pasisavina visas, tiek gerąsias, tiek ir blogąsias medžiagas, kurios smarkiai įtakoja jo vystymąsi.

Gera žinia ta, kad pirmąsias dvi savaites viskas vyksta pagal gamtos dėsnius: išlieka tik stipriausieji, todėl jei embrionas yra nepažeistas (alkoholio, narkotikų, nikotino) ir vystosi toliau, gali būti rami, jog šis nemalonus įvykis tavo mažyliui rimtos įtakos neturėjo. Tačiau nuo šiol būk atidesnė, juk tikrai nenori žaisti su likimu.  

„Su vyru planuojame pradėti vaikelį. Aš puikiai žinau, kad turėčiau atsisakyti alkoholio ir nikotino, tačiau ar tą turėtų daryti ir vyras? – Nijolė.“

Žinoma, jei abu pasistengsite gyventi sveikiau, tiek jums patiems, tiek vaikeliui tai bus į naudą. Deja, kol kas tyrimais nepatvirtinta, kad vyrui vartojant alkoholį, kyla didesnė grėsmė apvaisinimui ar nėštumo eigai, tačiau jau vien mintis, kad vyras stengiasi dėl šeimos ateities lygiai taip pat, kaip ir moteris – labai smarkiai pagerina psichologinę mamytės būseną, kuri labai svarbi nėštumo metu.

2 psl. »

Komentarai (1)

roberta 2012-10-01 22:20
pirmas 2sav ,sakot negali pakenkti alkoholis ,o as sužinojau tik 4 o apie 3savaite turėjom didele švente ir daug alkoholio dabar labai del to nervuojuosi

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai