Ką reikėtų žinoti apie jogą nėštumo metu

Dauguma būsimų mamyčių, norinčių palaikyti gerą fizinę formą, visų pirma pagalvoja apie jogą. Juk joga – rami sporto rūšis, taigi turėtų puikiai tikti nėštumo metu. Būtent apie tai šį kartą ir norėtume pakalbėti.

Kuo joga gali padėti nėštumo metu?

Visų pirma – joga, priešingai nei dauguma kitų sporto šakų, galima užsiimti bet kuriame nėštumo etape. Ji padeda būsimoms mamytėms sumažinti galimą fizinį diskomfortą (kojų patinimai, nugaros ir dubens skausmai ir t.t.), suteikia energijos ir atplaiduoja, bei reguliuoja emocinį stabilumą, kuris labai svarbus viso nėštumo laikotarpiu. Pagrindinis jogos privalumas – tai kvėpavimo pratimai, kurie gerina tiek fizinę, tiek emocinę būseną. Specialiai nėščiosioms skirtoje jogos programoje įtraukiami ir papildomi kvėpavimo pratimai, kurie padeda pasiruošti pačiam gimdymui.

Ar visos nėščiosios gali užsiimti joga?

Iš esmės joga gali užsiimti visos moterys, kurios tokio sporto metu jaučiasi gerai. Kitaip tariant, visų pirma reikėtų stebėti, kaip į jogą reaguoja organizmas. Žinoma, jei nėštumas yra komplikuotas ir gydytojai pataria visai nesportuoti, jogos pratimų taip pat reikėtu vengti. Tačiau tokie atvejai – gana reti. Praktikuoti jogą pirmąjį trimestrą taip pat nepatariama toms, kurios iki nėštumo visai nesportavo. Staiga pasikeitęs fizinis krūvis gali neigiamai įtakoti vaikučio įsitvirtinimą gimdoje. Bet kuriuo atveju, prieš pradedant lankyti jogos treniruotes, turėtum pasitarti su gydytoju ir apie savo nėštumą pranešti instruktorei.

Ką daryti, jei moteris iki nėštumo nei karto nėra buvusi jogos treniruotėse?

Nėščiosioms skirtų jogos treniruočių metu tikrai nereikia turėti kažkokių specifinių įgudžių, kadangi iš treniruočių programos yra išbraukti kai kurie pasirengimo ir technikos reikalaujantys pratimai, pavyzdžiui tokie, kurių metu reikia smarkiai atsilenkinėti atgal. Bet kuriuo atveju, jogos pratimai turi teikti malonumą, todėl tuos, kurie sukelia diskomfortą, galima tisiog praleisti. Gera jogos trenerė visuomet atsižvelgs į kiekvienos nėščiosios fizinį pasirengimą ir skirs būtent jai tinkamus pratimus.

2 psl. »

Komentarai

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai