Ką reikėtų žinoti apie juvelyrinius papuošalus (I dalis)

Juvelyriniai dirbiniai – tai, savaime suprantama, brangiai kainuojantis pirkinys, tad prieš jį įsigyjant, būtina gerai apgalvoti. Kaip išsirinkti papuošalą, kokie jie būna, kada ir kaip juos nešioti ir, galiausia, kokius juvelyrinius gaminius galima dovanoti? Apie tai ir pakalbėsime.

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į METALĄ

Juvelyriniai dirbiniai dažniausiai gaminami iš aukso, sidabro, platinos. O taip pat ir iš metalų, priskiriamų platinos grupei (paladžio, rutenio, rodžio, iridžio, osmio). Populiariausi, žinoma, auksas ir sidabras. Visi kiti aukščiau išvardinti metalai naudojami tauriems lydiniams, visų pirma, brangiųjų metalų kokybės ir savybių pagerinimui (auksui ir sidabrui jie suteikia tvirtumo, blizgesio, atsparumo).  

Kiekvienas papuošalas turi prabą. Praba – tai speciali žymė, kuri nurodo santykinį tauriojo metalo kiekį lydinyje. Jei prabos ant dirbinio nėra, vadinasi tai nėra originalas arba jis yra pagamintas privačioje dirbtuvėje.     

Auksas. Auksas gali būti 999, 958, 750, 585, 500, 375 prabos. Pati populiariausia – 585 praba, nes ji geriausiai atitinka kainos ir kokybės santykį.  Jeigu tu pirmenybę teiki auksui, tai reikėtų žinoti, kad auksas būna kelių atspalvių (juos suteikia  metalai, esantys lydinyje). Be klasikinės geltonos spalvos, juvelyrai papuošalų gamybai naudoja ir kitų atspalvių auksą – raudono, rožinio, balto ir neįprastų žalio, mėlyno, žydro ir net juodo.

Jeigu norėsi įsigyti žiedą ar auskarus iš baltojo aukso, atkreipk dėmesį į tai, kad baltąjį auksą išsirinkti yra šiek tiek sudėtingiau nei kitus metalus. Esminis baltojo aukso privalumas tame, kad jis dėl savo tvirtumo nesibraižo. Iš trūkumų galima būtų paminėti nebent atspalvį – gelsvą ar rusvą. Tačiau šį trūkumą nesunku ištaisyti. Tereikia išsirinkti papuošalą iš baltojo aukso, padengto rodžiu, kuris suteikia jam ryškumo ir blizgesio.   

2 psl. »

Komentarai (3)

sioma 2017-09-14 00:55
bredas o ne straipsnis...
Rita 2012-07-12 14:12
Nemėgstu sidabro - grandinėlės nuolat nutrūksta. O aukso kainos neįkandamos :)
Diana 2012-07-12 09:39
Briliantas=deimantas

Stilius

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai