Ką reikia žinoti apie kojų voneles

Sąžiningai atsakyk sau į klausimą: ar dažnai palepini kojas, ar skiri joms pakankamai dėmesio? Daugelis moterų labiausiai rūpinasi savo veidu, šiek tiek mažiau – rankomis, apie kojas dažniausiai iš viso pamiršta. O juk vonelės – svarbi namų sąlygomis atliekamo pedikiūro dalis. Jos ne tik ramina ir mažina nuovargį, bet taip pat ir minkština suragėjusią pėdų odą ir parengia ją neskausmingam negyvų ląstelių pašalinimui šveitikliu arba pedikiūriniu šepečiu.

Kokius gydomųjų žolelių ir augalų nuovirus, antpilus ir arbatas galima naudoti vonelėms? Pasirinkimas didžiulis. Jis priklausys nuo vonelės paskirties. Dažniausiai naudojamos ramunėlės, šalavijai, dilgėlės, serbentų lapai, granatų žievelės ir lapai, ir panašiai.

Kojų vonelės gali būti:

  • Masažinės;
  • Valomosios;
  • Raminamosios;
  • Kontrastinės ir tonizuojamosios;  
  • Šildomosios;
  • Mažinančios kojų prakaitavimą.

Masažinės vonelės – tai talpa, į kurią galima įkišti iš karto abi kojas. Dugnas dažniausiai karbuotas, su pėdas masažuojančiais iškilimais. Daugelyje vonelių veikia ir šildymo funkcija, todėl galima įpilti įprasto vandens iš krano, įjungti reikiamą režimą ir įkišti kojas. Kojų mirkymo trukmė neturėtų viršyti 30 minučių.

Masažinės vonelės naudingos tuo, kad mažina nuovargį, teigiamai veikia visą organizmą: gerina kraujotaką, pašalina venų ir limfagyslių spazmus, raumenų įtampą ir skausmingus pėdų pojūčius. Jos padeda palengvinti galvos skausmus ir migreną, įveikti peršalimą ir neuralgiją. Vis dėlto netgi toks naudingas ir puikus aparatas tinka ne visiems – atsisakyti šio malonumo teks tiems, kas turi kardiostimuliatorių, nėščiosioms ir tiems, kieno jautri oda.

2 psl. »

Komentarai (7)

Miglė 2016-04-07 20:34
Vonelės pėdoms sakyčiau privalo būti su druska - ir jūs nepatikėsite bet kol tokią radau tai praėjo daug laiko. Pasirodo ne į kiekvieną vonelę galima dėti druską, jos nepritaikytos genda, kemšasi ten kažkas ir šiaip turi būti tvarka. https://www.vokiskaideja.lt/pedu-masazines-voneles/35-beurer-pedu-masazine-vonele-fb35-kojoms.html tik čia radau normalią konsultaciją ir ko ieškojau :) kitus kaip apuokai tik apie"orą pasakoja"

www.vokiskaideja.lt padėjo man rasti geriausią vonelę pėdų masažui :)
Dallia 2013-03-08 17:47
Turiu ir naudoju ir labai patenkinta, o kad padeda visais atvejais,tai tikrai. Pirmas vaistas nuo galvos ir migrenos skausmo. Jokie vaistai nepadeda, o per kojų vonelių procedūrą, tai tikrai
Margarita 2012-05-22 00:23
Naudojuosi tokia vonele jau kokie 7 metai.Man patinka.Vasara atgaivinu kojas po ilgos karstos dienos ,ziema susisildau,pagereja kraujo cirkuliacija...
Vera 2012-05-18 18:12
mačiau pirkt, kažkur 60 litų kainavo, bet nesusigundžiau, tai nežinau
Ach 2012-05-18 15:18
bet kiek vonelės kainuoja - tikras apiplėšimas. O ar jos tikrai veiksmingos? Gal kas bandė? Aš apie tas, pirktines, kur neva masažą daro
Bernardina 2012-03-16 15:56
Na, aš tokio dalyko niekad nedarau. Kažkaip neprireikė
Grazuolyte 2012-03-15 20:30
Ech, as visai savo kojytes pamiršus. Prieš vasarą reikės padėti joms atsigauti :)

Rankoms ir kojoms

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai