Ką reiškia blogas vaikų burnos kvapas?

Daugelis tėvelių susiduria su viena mažyte problemėle: jų „angelėlis“ kvepia ne itin maloniai. Jeigu tai pasireiškia epizodiškai, gali būti, kad kalti mitybos sutrikimai, o nuolatinis nemalonus kvapas iš burnos greičiausiai rimtos ligos vystymosi signalas, todėl jo ignoruoti negalima. Prieš imdamiesi kokių nors priemonių, pamėginkite išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių atsiranda ši bėda, o jau tada ją spręskite.

Rytinis burnos kvapas

Net ir krūtimi maitinamiems mažyliams iš burnos kvepia pienu – taip nutinka dėl bakterijų poveikio. Vyresnio amžiaus vaikų burnos terpėje atsiranda palankios sąlygos daugintis patologiniams mikroorganizmams ir puvimo bakterijoms, kurios ir sukelia nemalonų burnos kvapą. Naktį seilės beveik neišsiskiria, todėl burna išdžiūsta ir joje bakterijų skaičius smarkiai išauga. Šią problemą išspręsti galima labai paprastai – užtenka ryte kruopščiai išsivalyti dantis ir nuvalyti liežuvį.

Visą dieną trunkantis blogas burnos kvapas

Labiausiai paplitusi nuolatinio nemalonaus kvapo priežastis yra dantų ėduonis. Gerai apžiūrėkite vaiko dantukus. Tikėtina, kad pažeisto danties griovelyje kaupiasi puvimo produktai, nors skausmas dar ir nejaučiamas. Kvapas gali atsirasti ir sergant dantenų ligomis – gingivitu, parodontoze ar stomatitu. Šiomis ligomis gali sirgti net ir krūtimi kaitinami mažyliai.

Kita dažna priežastis – angina arba lėtinis tonzilitas. Tonzilės pasidengia pūliais ir apnašomis, sukurdamos palankią terpę daugintis bakterijoms. Sergant lėtiniu bronchitu taip pat galima jausti nemalonų kvapą, tačiau jis nėra labai stiprus. Reikėtų paskalauti gerklę, daryti inhaliacijas ir fizioprocedūras.

2 psl. »

Komentarai (5)

Marina 2013-06-15 18:23
o dar vaikas gali tureti rimtu problemu su zarnynu jei burnos kvapas blogas mums taip buvo todel zinau ka sneku..
Saule 2012-06-20 14:22
monika: kyla todel kad vaikas prisivalges per daug saldainiu,ir t.t.
Monika 2011-12-01 21:05
Mano draugui nuolatos padidėjęs skrandžio rūgštingumas ir iš tiesų, jei ne rūgštingumą mažinantys vaistai, tai kvapas iš tiesų jaučiasi. Neabejoju, kad tas pats galioja ir vaikams. Bet tokiu atveju pirmiausia reikėtų susirūpinti, kodėl vaikui tas rūgštingumas kyla?
Viktorija 2011-12-01 16:05
O aš girdėjau tokį dalyką, kad kvapas pasikeičia ir prieš epilepsijos priepuolį. Tą pajausti gali tik šuo. Jeigu jis gerai išmokytas, gali padėti ligoniui išvengti rimtų traumų.
Čia tai bent, 2011-12-01 15:26
Nežinojau, kad pagal kvapą galima ir ligą nustatyt...

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai