Ką turi valgyti maitinanti mama

Mike Rogal / Dreamstime.com nuotr.

Žindančios moters mityba tikrai nėra kažkuo ypatinga. Ji, kaip ir įprasto žmogaus mityba, turi būti subalansuota, kad tiek pati mamytė, tiek jos kūdikis, gerdamas motinos pieną, gautų visus reikalingus vitaminus ir mineralus.

Daugumai moterų po nėštumo kyla problemų su antsvoriu. Nėštumo metu padidėjęs svoris yra visiškai normalus reiškinys, tačiau su laiku svoris turėtų pradėti tirpti. Kai kurios jaunosios mamytės mano, kad maitinant krūtimi, kaip ir nėštumo metu, būtina valgyti daug, kad vaikučiui netrūktų pieno. Tokia nuomonė yra klaidinga, mat didžiąją dalį motinos pieno gamybai reikalingo papildomo energijos kiekio žindyvės organizmas gauna skylant sukauptoms nėštumo metu riebalų atsargoms. Taigi persivalgymas pieno kiekio tikrai nepadidins.

Kad sveikai maitintis būtų paprasčiau, siūlome į pagalbą pasitelkti sveikos mitybos piramidę, kurioje aiškiai nurodoma, kokių ir kiek produktų žmogaus organizmui reikia kiekvieną dieną.

Grūdiniai produktai ir bulvės – nuo 6 iki 11 porcijų per dieną;

Į grūdinių produktų kategoriją patenka įvairios grūdų košės, duona, ir bulvės. Šiuose produktuose gausu B grupės vitaminų, magnio, vario, geležies bei skaidulų. Vieną porciją sudaro maždaug 100 g košės; viena bulvė; riekelė duonos. Taigi, per dieną turėtum suvalgyti 6-11 tokių porcijų.

Daržovės – nuo 3 iki 5 porcijų per dieną;

Į daržovių kategoriją įeina visos daržovės (patartina tik šviežios ir būtinai gerai nuplautos).  Šiuose produktuose gausu vitamino B ir C, beta karotino, kalio bei kitų mikroelementų. Vieną porciją sudaro vidutinis pomidoras; didoka morka; stiklinė lapinių salotų.

Vaisiai – nuo 2 iki 4 porcijų per dieną;

Į vaisių kategoriją įeina visi vaisiai (su citrusiniai vaisiais reikia būti atsargiai, nes jie gali sukelti alergijas). Šiuose produktuose gausu vitamino C, beta karotinų ir kitų mikroelementų. . Vieną porciją sudaro vidutinis obuolys; vidutinė kriaušė; 160 ml sulčių; pusė stiklinės uogų.

2 psl. »

Komentarai

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai