Kad bėgiojimas būtų sveikas ir efektyvus

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų. Tai tarsi klasikinis aerobikos pratimų kompleksas, leidžiantis dirbti visiems kūno raumenims ir efektyviai deginantis kalorijas. Štai kodėl dauguma norinčių sulieknėti renkasi bėgiojimą.

Susidomėjimas bėgiojimu kilo 1960 metais, kuomet treneris Arthur Lydiard iš Naujosios Zelandijos išleido knygą “Bėk vardan gyvenimo”. Joje jis išdėstė savo požiūrį į treniruotes, skirtas senyvo amžiaus ir nutukusiems žmonėms. Pasirodo, kad bėgimas būtų efektyvus, sveikas ir degintų kalorijas maksimaliu režimu, reikėtų laikytis kelių taisyklių:

  • Pradėkite nuo 10 minučių negreito prasibėgimo arba sportinio ėjimo. Ši taisyklė labiausiai taikoma tiems, kurie neužsiima reguliaria sportine veikla. Per didelės perkrovos gali labai pakenkti širdžiai.
  • Prieš bėgimą sušildykite raumenis atlikdami tempimo pratimus. Tai leis jums išvengti nepageidaujamų traumų.
  • Visas bėgimo laikas turėtų trukti bent jau 40 minučių, todėl pasirinkite tinkamą greitį, kad užtektų energijos. Riebalų deginimas prasideda po 30 minučių nepertraukiamo raumenų darbo.
  • Bėgiokite kaip galima dažniau, idealiausia – kiekvieną dieną. Nemanykite, kad užteks pasportuoti savaitės gale ir jau pasimatys efektas. Šiuo atveju svarbiau reguliarumas, nei bėgimo trukmė.
  • Rytas už vakarą protingesnis – ši taisyklė galioja ir bėgiojant.
  • Bėkite nepavalgę, tačiau pasirūpinkite pakankamu vandens kiekiu. Jei bėgioti ketinate ilgiau nei valandą, galima lengvai užkrimsti.
  • Bėgimui rinkitės tik idealiai kojai tinkančią avalynę, priešingu atveju nukentės kojų raumenys ir greičiau nuvargsite.
  • Bėkite tokiu tempu, kad galėtumėte palaikyti pokalbį.
  • Bėgdami kvėpuokite pro burną.

Komentarai (1)

Donatas 2014-08-11 15:21
Puse patarimu yra nesamone visiska..kvepuoti per burna,begti ryte..

Treniruočių programos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai