Kad kojų skutimas netaptų išbandymu

Daugelis moterų pastebi, kad dėl nuolatinio kojų skutimo parausta oda. Tai – visiškai normali viršutinio odos sluoksnio reakcija į pažeidimą, ir kovoti su tuo sunku – juk kojos skutamos nuolat, todėl oda paprasčiausiai nespėja pailsėti.

Dažnai daroma klaida yra ta, kad kojos tiesiog išmuiluojamos ir tada skutamos. Visiems puikiai žinoma, kad muilas sausina, todėl sudirgimas bus tik dar didesnis. Pamėgink prieš skutimą kojas 10 minučių pagarinti ir palaikyti apsukusi rankšluosčiu – skusti bus daug paprasčiau, skaudės mažiau. Vietoje muilo naudok drėkinamąjį skutimosi kremą. Idealiu atveju skustis reikėtų po maudynių.

Ką daryti, kad kojų oda būtų dirginama mažiau?

Išbandyk paprastą gudrybę – skusk ne iš apačios į viršų, o iš viršaus į apačią. Taip oda mažiau dirginama. Savaime suprantama, rezultatai bus ne tokie geri, kaip paprastai, tačiau jeigu sudirgimai būna labai stiprūs, tai – vis šiokia tokia išeitis.

Kaip jau minėta, skutimuisi reikėtų naudoti specialų kremą. Tokia priemonė drėkina, minkština ir maitina odą, jos sudėtyje paprastai būna vitaminų, mikroelementų, vaistažolių ekstraktų, ji  pasižymi antiseptiniu poveikiu. Nusipraususi duše patepk kremu kojas, palauk minutę ir tada drąsiai skusk.

Odos priežiūra po skutimo

Po skutimo būtina pasirūpinti kojų oda. Patepk ją specialiu losjonu. Jeigu jo neturi – ne bėda: tiks bet koks pienelis arba kūno losjonas. Papildomo kojų drėkinimo per daug niekada nebūna, todėl oda atrodys daug sveikesnė ir išpuoselėta. Taip užkirsi kelią sudirgimui.

Ką daryti, jeigu oda vis dėlto sudirgo?

Jeigu problema jau akivaizdi, o tau būtina atrodyti idealiai, jeigu nori, kad raudona ir sudirgusi oda negadintų viso tavo įvaizdžio, galima pasitepti su 1 % hidrokortizono tepalu.

2 psl. »

Komentarai (2)

Dalia 2012-08-14 09:30
nebandžiau, bet užsienio straipsniuose gana dažnai randu, kad tai "greitoji pagalba"
Vita 2012-08-09 19:44
gal yra bandžiusių tą kremą?

Rankoms ir kojoms

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai