Kad maudytis būtų linksma

Vaikai gali būti labai skirtingi, todėl nieko keisto, kad tai, kas teikia didžiausią malonumą vieniems, gali kelti pačią siaubingiausią baimę kitiems. Suaugusiems, kurie į viską žvelgia racionaliai, vandens baimė gali atrodyti keista ir paprasčiausiai nesuprantama, tačiau tarp vaikų ji pasitaiko ganėtinai dažnai, todėl turėtum būti atidi. Juk laiku pastebėtą baimę įveikti kur kas lengviau.

Štai keletas patarimų, kurie turėtų palengvinti tavo mažylio maudynes:

  • Beveik visas vaikiškas baimes padeda įveikti žaidimai. Šį kartą vaiko žaisliukai taip pat labai pravers: paimk keletą lėlių, didelį indą pilną vandens ir įvairiausių higienos priemonių. Pasikviesk savo mažylį ir pasiūlyk jam kartu numaudyti žaisliukus. Tegu vaikas pats plauna lėlytėms galvas ir muiluoja jų kūnelius, o vėliau švariai jas nuskalauja ir nušluostęs aprengia. Pati būtinai pabrėžk, kad dabar lėlytės atrodo kur kas švaresnės ir gražesnės. Keletas tokių žaidimų ir vanduo tavo vaikui iš priešo taps draugu.
  • Tikriausiai pastebėjai, kad vienas iš smagiausių vaikiškų užsiėmimų vonioje – žaidimai su putomis. Visų pirma putos dažniausiai labai skaniai kvepia, o antra – iš jų galima suformuoti įvairiausių smagių dalykėlių. Kad mažylis galėtų drąsiai žaisti su vonios putomis, joms pagaminti naudok vaikišką šampūną, kuris nesuerzins odos ir nesudirgins akių. Pasiūlyk mažyliui pagaminti putų kamuoliuką ar pastatyti putų kalną, kurį vėliau galima tiesiog sugriauti kojytėmis ir rankytėmis. Jam tikrai patiks toks žaidimas.
  • Dar vienas būdas palinksminti mažylį, tai padaryti naują šukuoseną iš putų. Tiesiog paimk šiek tiek putų, uždėk mažyliui ant galvos ir leisk į save pasižiūrėti per veidrodį. Vėliau tą patį jis gali padaryti ir tau. Šis nedidelis tačiau labai smagus žaidimas dažniausiai sukelia tikrą krykštavimo ir džiaugsmo bangą.
  • Norėdama išplauti mažyliui galvą, gali susidurti su paprasčiausia vandens srovės baime. Kad vaikutis nebijotų, visų pirma leisk jam matyti kaip galvą plauniesi pati, o jei tai nepadeda, pasinaudok papildomomis priemonėmis, pavyzdžiui kastuvėliu smėliui semti. Paversk galvos plovimą žaidimu: po truputėlį semk vandenį ir pilk jį mažyliui ant galvos.
  • Dar vienas būdas atsikratyti srovės baimės – tai leisti vaikui tuo pačiu metu atlikti tavo veiksmus. Tai reiškia, kad jeigu tu pili ant jo vandenuką, jis vandenuką gali pilti ant kokio nors savo žaislo. Atlikdamas tokius pačius veiksmus jis mažiau įsitemps, taigi ir mažiau bijos.
  • Kad maudynės būtų nuotaikingos, šalia visuomet turėtų būti žaisliukų. Jei tavo vaikas nemėgsta žaisti vienas, turėtum pasirūpinti jo užimtumu. Įsigyk vandeniui nepritaikytų žaislų, kurie nesilaiko vandens paviršiuje ir pasakyk mažyliui, kad dabar jis – gelbėtojas. Į vonią primesk įvairiausių (skęstančių ir neskęstančių) žaisliukų ir liepk mažyliui išgelbėti tuos, kurie jau paniro po vandeniu. Šis žaidimas padeda vandenyje jaustis tvirčiau ir labiau savimi pasitikėti. Gelbėdamas kitus jis pats jaučiasi pakankamai saugus.
  • Kartais mažyliai bijo dušo. Šiuo atveju labai padeda paprastas žaidimas: paimk jogurto indelį ir jo dugne padaryk daug mažyčių skylučių. Vonioje šį indelį panardink po vandeniu ir pasakyk “Rodos lietus kaupiasi...”. Tuomet ištrauk pilną vandens indelį pro kurio apačią pradės bėgti lietaus fontanėlis ir lengvai aptaškyk juo mažylio rankytę, vėliau kojytes ir kūnelį, o galiausiai ir galvytę. Paversk šį procesą smagiu kiekvienų maudynių žaidimu.

Komentarai (3)

Linai 2011-11-22 16:34
Lina, aš tai savo mažiui perku Jonsons Baby ir tiesa sakant pati su juo galva plaunu. Tikrai negrauzia akiu
Emilija 2011-11-22 10:19
Pamenu, kad vaikystėj pati labai nemėgau maudytis. Iš esmės dėl poros dalykų: padų šveitimo ir bambos valymo, nes šias procedūras mama atlikdavo būtent maudynių metu.
Lina 2011-11-22 10:18
O kaip išrinkti akis negraužiantį šampūną? Man tai dar nelabai aktualu, bet greitai gimdysiu, tai būtų įdomu sužinoti.

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai