Kada ir kaip kirpti vaiko plaukus?

Nors gyvename XXI amžiuje, klausimas, kur ir kada pirmą kartą apkirpti vaiką, tarp jaunų ir jau patyrusių mamyčių sukelia daug aršių diskusijų. Su vaiko plaukų kirpimu susiję tikėjimai ir prietarai taip giliai įleidę šaknis, kad dažnai net nebesusimąstome, kodėl yra taip, o ne kitaip – tiesiog taip priimta. O štai specialistai kalba apie tai, kad pirmą kartą vaikutį apkirpti galima jau tada, kai jam sukanka 40 dienų.

Ši tema labai slidi. Tai, kada ir kur reikia apkirpti vaiką, yra labai individualu ir priklauso nuo mažylio plaukų būklės. Juk vieniems kirptis nereikia net iki pirmųjų metukų, o kitiems jie atauga labai greitai, tad patrumpinti juos yra tiesiog būtina. Tu pati pastebėsi ir suprasi, kada reikės sutvarkyti vaikučio plaukučius.

Nepriklausomai nuo to, kada ir kur nuspręsi žengti šį žingsnį, vaiką reikia paruošti šiam svarbiam ir jaudinančiam įvykiui.

Pats populiariausias mitas

Daugelis tėvelių iki šiol yra įsitikinę, kad nuskutus vaiką plikai, plaukai ataugs ilgesni, storesni ir tankesni. Esmė ta, kad plaukų svogūnėlių nepakeisime. Jie buvo paveldėti ir susiformavo dar tada, kai mažylio dar tik laukeisi. Kad ir kiek kartų kirpsi savo atžalą, plaukai vis tiek bus tokie, kokiais apdovanojo tėveliai ir gamta. Be to, pediatrai nerekomenduoja skusti plaukų, nes taip galima pažeisti plaukų svogūnėlius.

Kad plaukučiai sustiprėtų ir greičiau augtų, galima naudoti kokybiškas vaikiškas šukas, pagamintas iš natūralių medžiagų. Šukuoti mažylį reikia kiekvieną vakarą, braukiant jomis plaukų augimo kryptimi ir prieš ją, taip pat į kairę ir į dešinę. Taip gerinama kraujotaka, tad plaukų svogūnėliai geriau aprūpinami deguonimi.

Jeigu kerpi namuose

2 psl. »

Komentarai (12)

Laima 2015-10-22 23:00
Sveikos ;) is pradziu nes kirpom namie savo berniuka, laukem iki kol sueis metukai. Buvo baisoka kirpti... + jo plaukuciai buvo iki peciu... Na o dabar einam i kirpykla, vien del to kad ir musu tetis ten eina...:) o dabar ir mergaite turim, jai dar tik 6men,plaukuciai ilgi, o vietom trumpi ir nera... Tai net nz ka daryt.. Ar laukt ar kirpt visus, ir kad auku visi iskart...?
Lukrecija 2012-07-04 18:54
namuose gerau nekript plaukus o,i kirpikla
po 2012-03-14 20:02
Mes irgi kerpamės namuose, žaidimo pagalba. Iš pradžių aš nukerpu šiek tiek plaukučių, tada dukra tą patį padaro su lėlyte.
Aurelija 2012-03-14 16:33
Oho, man čia buvo daug naujienų :D visada kažkaip atroddė, kad nukirpti plaukus yra paprasčiau negu paprasta. Tiesa, kol nesusilaukiau vaiko. Teko pakeisti savo požiūrį :)
Guru 2012-03-14 13:49
Mano dukrytei plaukučiai auga labai lėtai, todėl kirpti neskubam
rasa 2012-01-08 18:47
mano mazoji tai labai megsta sukuotis tad mes padarem kaip sake zaidima bet as buvau kirpeja o ji lelyte mano kure as kirpau ir sukavai bet kirpomes namuose ir dabar jau 2 metai bet ji kirpykloja paniskai bijo tad tenka namuose kirpti ja kas pora menesiu nes labai plaukai jai auga
Saule 2011-12-28 11:33
Vita, as labai atsargi :) Bet jau reikes isbandyti kitas gudrybes
Paulina 2011-12-28 10:18
Mano mažoji tiesiog paniškai bijojo žirklių. Darėm taip, kaip čia rašoma. Padėjo. Dabar jai tai atrodo labai smagus užsiėmimas
Milda 2011-12-28 09:03
Aš kažkada irgi tikėjau tuo skutimu. Bet juk kai logiškai pagalvoji, viskas atrodo lyg ir savaime suprantama :)
Vita 2011-12-27 18:27
Na nežinau Saule, ar čia labai geras sprendimas. O jei dukra per miegus sujudės? Tokie pagudravimai gali baigtis nelaime...

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai