Kada mažyliui iškrenta pirmieji plaukeliai?

Visi kūdikiai gimsta su plakučiais ant galvytės. Pas vienus tų plaukelių daugiau, na o pas kitus – vos keli pūkeliai. Pirmieji plaukeliai būna labai plonyčiai, minkšti ir švelnūs. Tačiau su laiku jie pradeda kristi ir tai – visiškai normalu.

Dažniausiai plaukai slenka pirmaisiais trejais gyvenimo mėnesiais, kuomet kūdikio organizmas bando prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų. Kūdikiui augant keičiasi visas jo kūnas: raumenukai tvirtėja, kaulai auga, oda tampa vis storesnė ir atsparesnė aplinkos poveikiui. Tuo pačiu keičiasi ir mažylio plaukučiai: pirmuosius švelnius plaukelius pakeičia tvirtesni. Toks permainų procesas gali užtrukti iki pusantrų metukų.

Labai tikėtina, kad tuo pačiu pasikeis ir plaukučių spalva. Yra daugybė atvejų, kuomet vaikučiai gimsta su tamsiais plaukučiais, o po kelių mėnesių tampa šviesiaplaukiais ir atvirkščiai. Taip nutinka dėl to, kad pats plaukas pilnai susiformuoja tik apie penktus gyvenimo metus. Būtent tokiame amžiuje vaikučio plaukai jau bus pakankamai tvirti, o jų spalva ne taip stipriai kinta.

Tačiau nepaisant to, kad pirmųjų plaukelių slinkimas – visiškai natūralus procesas, vis dėl to ir šiais plaukučiais reikia rūpintis. Turėtum atidžiai stebėti, ar mažylio galvos odelė yra geros būklės: ji neturi būti riebi arba atvirkščiai – pleiskanoti, nes tai rodo, kad natūralus odos pH yra pažeistas. Jei pastebėjai kokius nors pokyčius, pirmiausia peržiūrėk priemones, kuriomis prausi mažylį.

Vaikučio higienai reikėtų naudoti tik specialią kūdikiams skirtą hipoalerginę kosmetiką. Šampūnai, skirti suaugusiems – vaikams visiškai netinka. Juose gausu konservantų, dažiklių ir įvairiausių kvapiklių, kurie gali smarkiai sudirginti kol kas dar labai jautrią vaikučio odą. Rinkdama vaikui šampūną atkreipk dėmesį į etiketę: joje turi būti užrašyta, kad priemonę galima naudoti nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Būtų gerai, jei šampūnas, patekęs į akis, nesukeltų ašarojimo.

2 psl. »

Komentarai (2)

Rūta 2012-04-25 13:40
Mano galva, vaikiškų šampūnų asortimentas, lyginant su suaugusiųjų, nėra labai didelis. Įdomu, kodėl
Ugnė 2012-04-25 10:24
Kai lankiau darželį, mano plaukai buvo praktiškai balti. O dabar, kai jau turiu savų vaikų, jie tamsaus medaus atspalvio :)

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai