Kai kalasi pirmieji dantukai

Paprastai dantukų kalimosi procesas būna labai skausmingas, todėl nieko nuostabaus, kad mažylis tampa kaprizingas ir dažnai verkia. Negana to, į dantukų kalimąsi reaguoja visas organizmas, todėl  gali pakilti temperatūra, sumažėti apetitas, prasidėti sloga bei kosulys ar net vėmimas. Žinoma, visi vaikai yra unikalūs, todėl kai kurioms mamytėms dantukų kalimosi sukeltų problemų pavyksta išvengti.

Pagrindiniu dantukų kalimosi požymiu galima laikyti patinusias dantenas. Mamytėms, kurios augina pirmąjį vaikelį, kartais būna sunku pastebėti paraudimus ir nedidelius iškilimus, todėl jos ne visuomet supranta, kokia mažylio irzlumo priežastis. Paprastai pirmieji dantukai pradeda kaltis sulaukus 6 mėnesių, tačiau tai gali įvykti ir anksčiau arba priešingai – vėliau. Jei 8-10 mėnesių mažyliui dantukai dar nesikala, būtų gerai apsilankyti pas gydytoją. Kartais dantukai nepasirodo dėl tam tikrų ligų ar organizmo sutrikimų, pavyzdžiui, esant kalcio trūkumui.

Nemalonūs simptomai gali atsirasti dar prieš pirmųjų dantukų pasirodymą. Paprastai tokiais atvejais galima pastebėti padidėjusį seilėtekį. Be to, mažylis vis dažniau į burnytę kiš pirštukus, todėl pasistenk, kad jo rankutės visuomet būtų švarios.

Visas šis periodas – tai didelis stresas mažyliui, todėl svarbiausia tavo pareiga – būti šalia jo, juk niekas negali taip nuraminti, kaip mama. Žinoma, skausmo tai nenumalšins, tačiau jis bent jau jaus tavo meilę ir rūpestį. Kad besikalantys dantukai nebūtų tokie skausmingi, gali pasiūlyti vaikučiui ką nors pakramtyti. Kuomet dantukai bando išlįsti į paviršių, jie pažeidžia dantenas, o kramtymas padeda sumažinti juntamą diskomfortą. Būtent dėl šios priežasties vaikutis nuolatos kiša į burnytę savo pirštukus ir visus kitus aplink pasitaikančius daiktus.

2 psl. »

Komentarai (5)

Regina 2013-02-13 20:14
Sakykit prasau kiek laiko uztrunka pirmam dantukui issikalti?
Nesvarbu 2012-05-31 18:42
salamandra juk vaikai ir nors paspringti
kartais nuo toku atveju,.
salamandra 2012-05-24 17:25
Egle, o vaikas nenugraus tos ausytes? gali gi paspringti
Pija 2012-05-24 16:50
O kramtukų galima užsiprašyti dovanų - juk artimieji dažniausiai nelabai nutuokia, ko reikia mamytei, ar ji viską turi.
Eglė 2012-05-24 16:20
kramtukai kokie brangūs, siaubas... Aš savajam duodu guminį zuikį - tai jo ausytes kramto

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai