Kai norisi... kažko

Nėštumo periodas yra įstabus: jis kupinas saldaus laukimo, džiugesio ir staigmenų. Viena iš jų – netikėti skonio pokyčiai. Moterys ir pačios nustemba, jeigu pajunta poreikį suvalgyti vieną ar kitą iki tol nelabai mėgtą maisto produktą. Kartais komedijose galima išvysti tokią sceną: vyras laksto po parduotuves ir beviltiškai  ieško savo nėščiai gyvenimo draugei delikatesų. Panašiai situaciją vaizduoja ir nemaža dalis gerai žinomų rašytojų. Tikriausiai ne be reikalo – tokia scena kelia šypseną, bet juk ir realiame gyvenime neretai nutinka panašiai. Gal dėl skonio ir nesiginčijama, tačiau apie tai, ko ir kodėl nori būsimosios mamytės, pakalbėti verta.

Gali būti, kad staiga užsimanysite rauginto agurkėlio ar plytelės šokolado – net jeigu jų niekada nemėgote. O gal vien nuo minties apie maistą jus ima pykinti? Tai gali reikšti, kad jums – pats toksikozės pikas. Dažniausiai moteris kankinasi, nežinodama, ką suvalgyti, maždaug 16–17 nėštumo savaitę. Tuo metu savijauta blogėja, būsimąją mamytę dažnai pykina, tad ji mąsto, kokie produktai būtų tinkami. Deja, norima ne tiek save palepinti, kiek gerai jaustis.

Kokia šios būsenos priežastis?

Fiziologine pykinimo priežastimi paprastai būna drastiški hormonų pokyčiai, kurių metu organizme smarkiai padaugėja progesterono – jis svarbus normaliam nėštumo vystymuisi, užtikrina gimdos augimą ir aprūpinimą krauju, tačiau taip pat veikia ir skrandžio bei žarnyno raumenis: maistas ilgai užsilaiko ir skrandžio sultys patenka į stemplę, taip sukeldamos pykinimą ir vėmimą.

Dėl skonio pokyčių kalti hormonai

Taip, tai tiesa. Hormonų persitvarkymas organizme daro stiprų poveikį skoniui (norima vieno, visiškai atsisakoma kito).

2 psl. »

Komentarai (6)

Kamane 2011-12-05 19:42
Kai pastojau, mano vyras man pazadejo, kad vaziuos i parduotuve nors ir viduri nakties, jei tik paprasysiu. Paskui vis klausinedavo "nu tai kada gi tu ko nors keisto uzsimanysi?" :D Kazkaip nepasikeite mano skonio receptoriai ir valgyt daugiau nepradejau :)
Mama 2011-12-05 16:53
Aš visgi laikausi nuomonės, kad tiek nėštumo metu, tiek įprastai, organizmas pats padiktuoja, ko jam trūksta. Todėl reikėtų į tai atsižvelgti ir visos būsite sveikos ir laimingos :)
Virgule 2011-12-05 16:44
Nėštumo metu aš pradėjau valgyti alyvuoges, nors iki tol jų visai nemėgau. Kai pagimdžiau, alyvuogės man vėl tapo neskanios :) Gal jose yra kokių nors medžiagų, kurių mano organizmas reikalavo?
Saule 2011-12-05 16:42
Moterų įsitikinimas, kad nėštumo metu reikia valgyti už du - visiškai klaidingas. Iš tiesų kūdikis reikalauja visai nedaug maistinių medžiagų, todėl iš esmės suvalgomo maisto kiekiai net nelabai turėtų pasikeisti. O štai kad norisi neįprasto maisto - tas tikra tiesa.
Jelena 2011-12-05 13:50
"Jeigu maisto medžiagų suvartojama labai daug – paradoksalu, tačiau vaisius vystosi ne taip greitai." Įdomu :) Aš iš viso nemaniau, kad galima kažkaip paskatinti vaiko vystymąsi. Bet kad persivalgant jis dar ir sulėtėja... Ar aš ne taip supratau?
Eva 2011-12-05 12:23
Na, man nukreipti dėmesio nepavyksta. Jeigu jau kažko noriu, tai turiu patenkinti šį poreikį.

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai