Kaip apsaugoti vaikus nuo pedikuliozės?

@ Shutterstock

Nereikia manyti, kad utėlės – tai atsilikusių pasaulio šalių problema. Nuo jos neapsaugotas niekas. PSO duomenimis, pedikuliozė – tai labiausiai pasaulyje paplitusi parazitinė liga. Vien JAV per metus priskaičiuojama iki 12 mln. ligos atvejų.

Nekritikuokite vaiko

Nors manoma, kad dėl utėlių kaltas pats žmogus (t.y., kad jis tiesiog nesilaiko elementarių higienos taisyklių), iš tikrųjų užsikrėsti galima ir baseine, ir upėje, nes utėlės – geros plaukikės. Visai nebūtina savaitėmis neplauti galvos, skolintis draugo šukų ar reguliariai keistis kepurėmis. Beje, šiems parazitams švarūs plaukai patinka net labiau, negu neplauti, ir jie taip pat mėgsta gerus kvepalus, tad jeigu jūsų atžala parsinešė namo utėlių, barti jos už tai nereikia – vaikas dėl to nekaltas.

Ką daryti?

Iš pradžių reikia kuo greičiau apdoroti galvą specialiomis priemonėmis nuo utėlių. Vaistinėse gausu saugių ir efektyvių purškalų, šampūnų ir losjonų. Taip pat galvas reikia apžiūrėti ir kitiems šeimos nariams, įspėti vaiko draugų tėvus apie tai, kad jūsų atžala užsikrėtė.

Kaip apsisaugoti?

Liga nėra pavojinga, tačiau gadina plaukų išvaizdą ir būklę (šie sulimpa ir susivelia, ant odos gali atsirasti pūlinių).

Jei manote, kad vienintelis patikimas būdas apsaugoti vaiką nuo utėlių yra izoliuoti jį nuo kitų vaikų ir suaugusiųjų – jūs labai apsirinkate. Yra ir kitų galimybių. Vaiką reikėtų maudyti bent 2 kartus per savaitę, dažniau keisti rūbus ir patalynę. Užvalkalai ir paklodės turi būti skalbiami ne žemesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje kartą per savaitę. Paaiškinkite savo atžaloms, kad negalima naudotis ne savo šukomis ar ausinėmis, matuotis kito žmogaus kepurės ar rūbų. Kasdien apžiūrėkite vaiko galvą (ypač – pakaušį ir zoną už ausų), ar nėra glindų (utėlių kiaušinėlių). Kitaip nei patys parazitai, kiaušinėliai pabėgti negali, tad pašalinti juos nėra sudėtinga.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai