Kaip apskaičiuoti ovuliaciją

Vaikų gimdymas - vienas iš svarbiausių klausimų moters gyvenime, ypatingai tuo atveju, jei moteris turi vaisingumo problemų ar  menstruacinio ciklo sutrikimų. Be to, visoms moterims labai svarbus ir apsisaugojimo nuo nepageidautino nėštumo klausimas. Su tuo tiesiogiai susijęs vienas iš fiziologinių moters organizmo reiškinių – ovuliacija.

Kas yra ovuliacija

Ovuliacija vadinama moters subrendusios kiaušialąstės išsilaisvinimas iš kiaušidės po to, kai susiformuoja folikulas. Šis procesas sveikos moters organizme vyksta reguliariai, kiaušinėlis subręsta kiekvieną mėnesį, paprastai menstruacinio ciklo viduryje ir tai yra pats palankiausias laikas vaiko pradėjumui. Moteris, žinodama  savo ovuliacijos laiką, gali planuoti ne tik vaikelio gimimo laiką, bet ir jo lytį.     

Be to, žinoti savo ovuliacijos laiką, labai svarbu moterims, kurių nereguliarus menstruacijų ciklas ir yra kokių kitų, su vaisingumu susijusių problemų. Tikslus ovuliacijos laiko žinojimas gali būti pakankamai patikima priemonė apsisaugojimui nuo nėštumo, ypač toms moterims, kurios dėl tam tikrų organizmo savybių ar alerginės reakcijos, negali naudoti spiralių, prezervatyvų ar gerti kontraceptinių tablečių.   

Skaičiavimo metodika

Patikimai diagnostikai gydytojas ginekologas paprašys tavęs nustatyti ovuliaciją keliais būdais, kuriuos dabar ir aptarsime.   

Seilių kristalizacijos testas

Tai ovuliacijos nustatymo metodas pagal seilių, paveiktų moters lytinių hormonų ovuliacijos metu, pokyčio nustatymą. Seilės pagal savo sudėtį atitinka gimdos kaklelyje esančių gleivių sudėtį ir jose vyksta tie patys pokyčiai menstruacinio ciklo metu. Ovuliacijos laikotarpiu jose padidėja druskų lygis, kurias ištyrus mikroskopu, vaizdą paveikslėlių pavidale galima matyti ekrane.  

2 psl. »

Komentarai (2)

Saulė 2012-07-10 12:03
čia neseniai buvo straipsnis apie ultragarsą
Birutė 2012-07-09 10:49
ultragarsas taip pat ne visada tikslus

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama